Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak dziwnym zjawiskiem jest Avatar? Film Camerona z 2009 roku ze swoim dochodem na poziomie 2,71 miliarda dolarów do dziś okupuje pierwsze miejsce na liście najbardziej kasowych filmów wszechczasów, a tak naprawdę, pomijając wynik finansowy właśnie, nikt już o nim właściwie nie pamięta. Oczywiście, obraz miał swoich paręnaście minut chwały, ale czy dziś, raptem 7 lat po premierze, czyli wcale niedługo jak na tak dochodową produkcję, jesteście w stanie przytoczyć choć jedną wypowiedzianą tam kwestię? Wymienić imię chociażby jednego bohatera? Ja nie.

#film #przemyslenia
Pobierz iwarsawgirl - Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak dziwnym zjawiskiem jest Avatar?...
źródło: comment_ZgkNdbjZnRl3whOkbGUEX0PlId0RrIR3.jpg
  • 83
@HetmanPolnyKoronny: bzdura bo 3d istniało od bardzo dawna, ale Cameron dokonał rewolucji kręcąc Avatar specjalnymi kamerami 3d a nie tak jak dotychczas robiono, gdzie film 3d był konwertowany w postprodukcji i nie czuc było żadnej głębi tylko bzdurne efekty w stylu lecących w widza obiektów.
Historia była prosta, ale sam film obejrzany w kinie to było przeżycie i jako blockbuster i film SF sprawdził się świetnie. Do tej pory lepszego 3d
@iwarsawgirl: Film był jak na ówczesne czasy rewolucją jeśli chodzi o efekty specjalne. Sceny w locie zrobiły na mnie ogromne wrażenie, byłem na tym w kinie 2 razy. Pierwszorzędna rozrywka, na część drugą wybiorę się praktycznie w ciemno, chyba że zwiastun mnie jakoś mocno odstraszy. Z drugiej strony mało który blockbuster ma jakiś wybitnie interesujący scenariusz, także takie powszechne narzekanie na scenariusz akurat tego filmu jest spowodowane właśnie jego popularnością, gigantyczne
@Mordeusz: Zgadza się, tylko mnie bardziej chodzi już nie o scenariusz jako taki, bo faktycznie w przypadku tak wielkich produkcji rzadko bywają one naprawdę dobre, a o totalną nieobecność tego filmu w kulturze masowej. "Titanic" też miał, delikatnie mówiąc, nieporywający scenariusz, ale romantyczną scenę dziobową, czy kwestię Jacka o byciu królem świata kojarzy chyba każdy.
@iwarsawgirl: Bo film jest śliczny, wprost przepiękny. Jednak poza warstwą wizualną nie ma absolutnie nic do zaoferowania. Scenariusz typowy, bardzo przeciętny. Bohaterowie słabo zarysowani, brakuje im właśnie tego czegoś, za co moglibyśmy ich wspominać latami.
Już nawet takie marvelowskie blockbustery błyszczą na tle Avatara chociażby świetnie zarysowanymi bohaterami, patrz Tony'ego Starka (Iron Man).
@iwarsawgirl: Film ten oglądałem już chyba 5 razy. Zgadzam się z Tobą, że ten film jest genialny w swojej klasie. Począwszy od fabuły, skończywszy na grafice. Film ten, za każdym razem wzbudza, przynajmniej we mnie, emocje, a film który potrafi to zrobić, już jest filmem wartym obejrzenia. A co do braku cytatów powszechnie stosowanych, to jest to mocno utrudnione ze względu na brak jakichś wielkich, zabawnych czy pouczających cytatów w tym
@iwarsawgirl: A ja mam jeszcze jeden wniosek: jedyny film w 3d który zrobił na mnie wrażenie to właśnie Avatar.
Po tym oglądałem wiele filmów trójwymiarowych i zawsze miałem odczucie że 3D było zbędne.
Nie wiem czy to przez to że avatar był szczególnie dobrze wykonany, czy po prostu to było pierwsze wrażenie.