Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak dziwnym zjawiskiem jest Avatar? Film Camerona z 2009 roku ze swoim dochodem na poziomie 2,71 miliarda dolarów do dziś okupuje pierwsze miejsce na liście najbardziej kasowych filmów wszechczasów, a tak naprawdę, pomijając wynik finansowy właśnie, nikt już o nim właściwie nie pamięta. Oczywiście, obraz miał swoich paręnaście minut chwały, ale czy dziś, raptem 7 lat po premierze, czyli wcale niedługo jak na tak dochodową produkcję, jesteście w stanie przytoczyć choć jedną wypowiedzianą tam kwestię? Wymienić imię chociażby jednego bohatera? Ja nie.

#film #przemyslenia
Pobierz iwarsawgirl - Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak dziwnym zjawiskiem jest Avatar?...
źródło: comment_ZgkNdbjZnRl3whOkbGUEX0PlId0RrIR3.jpg
  • 83
@iwarsawgirl: Ja osobiście nie rozumiem fenomenu tego filmu. Przecież to Pocahontas w nowej odsłonie (gdzie akurat ten film jest dla mnie super), ale zauważyłem że oczywiste podobieństwa zauważają tylko ludzie w moim wieku lub starsi (czyżby młodzież nie znała tego filmu? Bez jaj bo to klasyka, tak jak np. "Piękna i Bes0ita"). Obejrzałem go, ale ogólnie to cytując klasyka "no tak średnio bym powiedział".
@iwarsawgirl: Takim samym zjawiskiem są filmy marvela. Wszędzie o nich huczy a po paru latach nikt już nie pamięta bo nowe filmy akcji i fantasy są na pęczki. Chodzi o to że filmów typu superbohater jest wiele a avatar był i do teraz jest w swojej fabule i miejscu akcji ewenementem. Gdyby motyw superbohatera został wymyślony w 2009 roku zgarnąłby może 2x przychody avatara.
Jak ja nie cierpię takich bzdur, a z łowcy androidów nie pamiętam żadnych dialogów, ani imion bohaterów, i ogólnie film na problemy senne, no i co z tego.

Każdy film przemija. A jak ktoś pamięta to mu przypasował, a nie wszystko do jednego wora.
@Mortalis: O nie, nie, Marvel to zupełnie inna historia, te filmy są ekranizacją komiksów, przeogromnego, skomplikowanego uniwersum z wieloma świetnie nakreślonymi bohaterami, nie możesz mowić, ze o tych filmach nikt nie pamięta, bo tak nie jest- ze względu na samą tematykę mają rzesze oddanych fanów, a i same filmy z każdym kolejnym są coraz lepsze.
@sulejman: Słucham? No to przedstawiam ci jednego, znam ten film na pamięć, jipikajej madafaka! ;)
@iwarsawgirl: no ja znam na pamięć avatara, wiec nie wiem po co pisałaś ten post? dla poklasku? juz kiedyś coś takiego było. otóż wyjaśnię ci, choć widzę ze wyżej juz mirki to robiły. film ten osiągnął taki sukces bo jest przepiękny i oglądając go w kinie zapiera dech w piersiach. szkoda ze nie miał lepiej zarysowanych postaci, ale latające skały, zwierzęta cały ten świat był tak perfekcyjnie zrobiony że chyba żaden
@sulejman: Tak, dla poklasku xD Opisałam moje wrażenia i zapytałam o nie innych- część się ze mną zgodziła, część nie i nie rozumiem po co się spinasz. Bardzo się cieszę, że film ci się podobał, ja też nigdzie nie sugerowałam, że jest beznadziejny, a tylko zastanawiałam się nad pewnymi jego aspektami. Luz :)