Wpis z mikrobloga

Mirki, mój różowy chce kupić sobie obuwie na #silownia i po długich poszukiwaniach nasz wybór padł na http://www.roguefitness.com/reebok-crossfit-lifter-plus-2-0-black-flux-orange w wersji damskiej, przede wszystkim dla tego że znaleźliśmy je w przyzwoitej cenie. Jako że złapała bakcyla na siady i mc mocno i chce się nauczyć #dwuboj to myślę że się jej takie buciki przydadzą. Czy ktoś z was mirki i mirabele kożysta z tego modelu i moglby cos wiecej o nich powiedziec? I zastanawiamy się jaki rozmiar zamowic 38,5 (pokrywaja sie z jej dlugoscia stopy)czy 39(0,5cm dluzsze niz jej dlugosc stopy). Jak zamawialem Adidas Powerlift 2.0 to teoretycznie powinny byc bardzo dopasowane do mojej stopy a przyszly prawie 1cm wieksze ( ͡° ʖ̯ ͡°) z tego powodu mam watpliwosci.

Wołam jeszcze #mirkokoksy, #mikrokoksy, #powerlifting, #trojboj, #weightlifting, #mikrokoksydeals no i #crossfit ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 21
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Według mnie żeby ubierać buty ciężarowe najpierw trzeba bardzo dobrze wykonywać wszystkie ćwiczenia do których będziesz ich używał. Poprawna technika przy dużych ciężarach, później ewentualnie buty. Z czego podeszwa? Taka jak w powerlifterach? Oczywiście najlepsze buty byłyby Adipower albo Romaleosy 2.
@easy_tf: Różowy już dobre 7 miesięcy ze mną ciężko ćwiczy i technicznie jest naprawdę przyzwoicie ;) moim zdaniem takie buty to po prostu inwestycja w komfort i zdrowie więc nie ma co zwlekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) no a Adipower i Romaleosy to już za wysoka półka jak na pierwsze obuwie. Po za tym profesjonalnie podnosić nie chce :D co do podeszwy to chyba jakieś lekkie tworzywo.
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Mylisz sie kolego, buty ciężarowe sa dobre tylko i wyłącznie dla ciężarowców i jezeli nie startuje die na wynik w zawodach, nie ma sensu ich ubierać, na dłuższą metę sa szkodliwe, szczególnie dla przeciętnego człowieka
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Komfort pewnie tak. Zdrowie nie bardzo. Jak podeszwa podobna do tej w Powerlifterach to szału nie ma. Rozmiary to loteria. Dużo osób mówi żeby zamawiać 0,5 rozmiaru większe, inni że mniejsze dla lepszej stabilności. Zamów pośrednie to będziesz wiedział które będą lepsze i wymienisz.
@KyloRen: mysle ze prawda jest jak zawsze gdzies po srodku. Moze zwiekszenie wysuniecia kolana do przodu nie jest optymalne w kazdym przypadku i nie zawsze trzeba nogi na sile uszczesliwiac, ale poza tym buty do ciezarow zapeniaja bardzo stabilne ustawienie stopy oraz rozklad masy ciala. Np. ja mialem problem z bolacymi stopami przy siadach a odkad nosze powerlifty problem zniknal.
@easy_tf: @KyloRen: Ciekawy jestem na czym opieracie swoje tezy, proszę uzasadnijcie mi dlaczego trening w odpowiednim obuwiu szkodzi.

Osobiście mam te buty z linku i są zajebiste, osobiście leżą mi dużo bardziej niż niższe modele adadasa jak np powerlift.
@KyloRen: ja nie zgodze sie z toba. Tak samo jakbys napisal do osoby biegajacej. Po co ci buty do biegania skoro nie jestes zawodowcem?
Buty sporo ulatwiaja, co do szkodliwosci. Slyszalem te teorie. Tylko nalezy sobie odpowiedziec na pytanie: czy amator, robiacy trening 3x w tyg zdazy sobie zaszkodzic?
@masz_ty_rozum_i_godnosc: ja bym brał zwykłe nano 4.0/5.0, będą dużo bardziej uniwersalne, są ładne a do amatorskiego dźwigania się nadają, skoro Ritch Froning może w nich robić dwubój to Twoja dziewczyna także. Ewentualnie Nike Metcon jeśli estetyka jest kluczowa, a nie jest biorąc pod uwagę co wybraliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zielakrk: Nie mam nic do butów ciężarowych. Sam zamierzam je kupić. Jeśli masz poprawną mobilność we wszystkich stawach, potrafisz wykonywać ćwiczenia z dobrą techniką, chcesz polepszyć swoje wyniki to śmiało można używać. Jeśli butami chcesz zamaskować brak mobilności i jesteś początkujący to nie polecam.

@koniarek: Złe porównanie, buty do biegania są stworzone do amortyzacji, buty do podnoszenia ciężarów mają być jak najbardziej stabilne i "twarde" żeby przekazać siłę w konkretne
@easy_tf: nie, buty do biegania nie spowoduja, ze bede szybciej biegal ale na pewno spowoduja, ze bede w stanie przebiec wiekszy dystans dzieki konfortowi jaki zapewniaja mojej stopie. Dodatkowo sa lekkie, co przy wiekszym dystansie wplywaja na mniejsze zmeczenie stopy.
Po prostu zauwazam, ze czesto ludzie mowia, ze jak zawodowo nie podnosisz ciezarow to nie potrzebne sa specjalistyczne buty. Az chce sie wkleic ta paste "panowie coraz wiecej amatorow sie pcha..."
@koniarek: Twarde i stabilne buty też pozwolą ci wygodniej ćwiczyć. Buty z podbiciem pozwolą podnieść więcej.

Wniosek:

Chcesz podnosić więcej nawet hoobystycznie ale wiesz jak to robić i nie jest to twój pierwszy dzień na siłowni - możesz kupić buty.
Chcesz podnieść więcej, ale ciągle pracujesz nad poprawą mobilności, techniki - kup ale pamiętaj, po co te buty masz.
Chcesz kupić buty bo są fajne, zobaczyłeś, że możesz w nich podnosić
@KyloRen: Teorie o szkodliwosci wychodzacych kolan przed palce juz dawno zostaly obalone. Stosowanie butow ciezarowych ma jeden podstawowy cel - pozwala na wieksza aktywnosc m. posladkowych z jednoczesnym odciazeniem prostownikow, a wiec taka modyfikacje mechaniki siadu, ze mozna podniesc wiecej. Wiec rozpisywanie sie jakie to jest szkodliwe jest pewnym naduzyciem semantycznym. Choc oczywistym bledem jest, stosowanie butow ciezarowych w celu obejscia przykurczy i braku mobilizacji. Zeby nie bylo - sam robie