Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można preferować ebooka zamiast normalnej książki. Mój kolega ma w nim chyba z 400 tytułów i się jara,ze wejdzie 3 razy tyle. Ja się pytam kiedy on przeczyta 1000 książek to się patrzy głupio. Ze nieby jest super bo zawsze można wyciągnąć w pociągu i poczytac albo w autobusie,no tak jakby z książką się tak nie dało. Wczoraj kureir przyniósł 800 stornicowe tomisko od Lovecrafta i jaram się za każdym kazem jak patrzę na tą książkę. Zapach stron,prześliczna okładka,piękna zakładeczka z rysunkami potworków,piękny kolor okładki. Celebruje każde otwarcie gdy zaczynam czytać.Takich wrażen nie ma z ebookiem #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #lovecraft
  • 109
@Hamouma: Mam czytnik, lubię go, bo jest lekki, mały, mogę mieć ze sobą kilka książek jednocześnie. Dreszczyk emocji czuję, jeśli treść książki jest emocjonująca, gdyby robił to sam papier, taniej niż książki byłoby kupić zeszyt w kratkę raz na pół roku aż zapach nie zwietrzeje. Mam też "prawdziwe" książki, ale i tak nie wychodziłabym z nimi z domu, bo przez noszenie w torbie się niszczą, więc są w sumie tylko do
@gosurosu: Słyszał. Są też markety, Empiki i inne cuda wianki, jednak wtedy zależało mi na szybkim i łatwym ogarnięciu tego tytułu. Litery chyba są w tych samych miejscach? Poza tym, myślę że pan Burgess się nie obrazi o ściągnięcie jego dzieła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hamouma: ja mam z ebookiem taki sam problem jak z grami na komputerze - dużo tego jest i nie chce mi się czytać.

A tak kupię sobie zwykłą książkę, przeczytam, odkładam do biblioteczki i kupuję następną. Najlepsze argumenty "nie będę ze sobą 20 tomów taszczył" no ta bo przecież nie ma to jak czytać 5 książek na raz.
@Hamouma: Kolega chyba nie odróżnia tabletu od czytnika ebooków, w którym to zastosowana jest całkowicie inna technologia wykonania ekranu tzw. papier elektroniczny. Ekran taki nie emituje światła więc psuje wzrok tak samo jak książka.