Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można preferować ebooka zamiast normalnej książki. Mój kolega ma w nim chyba z 400 tytułów i się jara,ze wejdzie 3 razy tyle. Ja się pytam kiedy on przeczyta 1000 książek to się patrzy głupio. Ze nieby jest super bo zawsze można wyciągnąć w pociągu i poczytac albo w autobusie,no tak jakby z książką się tak nie dało. Wczoraj kureir przyniósł 800 stornicowe tomisko od Lovecrafta i jaram się za każdym kazem jak patrzę na tą książkę. Zapach stron,prześliczna okładka,piękna zakładeczka z rysunkami potworków,piękny kolor okładki. Celebruje każde otwarcie gdy zaczynam czytać.Takich wrażen nie ma z ebookiem #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #lovecraft
  • 109
@Siergiej0: można kupić bez podświetlenia za 250, tyle co kilka książek, ebooki w promocjach dużo tańsze, więc szybko się zwróci. Książki nie mają podświetlenia i nie słyszałem, żeby ktoś na to narzekał. :P A jeszcze szybciej jak będziesz korzystać z biblioteki chomikuj, chociaż ja ograniczyłem piracenie tylko do tych tytułów, których nie sprzedają.
@rudy2007: dla mnie główną zaletą czytnika jest właśnie to, że ma podświetlenie i można czytać w nocy bez dodatkowego światła. jakbym chciał czytać przy lampce, to wolę zdecydowanie zwykłą książkę.

nie przekonuje mnie także to, ze ebooki są tańsze/można piracić. książki również można kupować na promocjach, ponadto można kupić używaną za połowę ceny w świetnym stanie, albo wypożyczyć ZA DARMO w bibliotece. czytnik zawsze jest dodatkowych kosztem.
@Siergiej0: nowe są drogie, nawet w promocjach, nie ma to startu do ebooków, gdzie praktycznie każdego dnia jest dużo głośnych tytułów po 10 - kilkanaście zł. Używki faktycznie można kupić za grosze, jedyna wada to koszt wysyłki - ostatnio kupiłem książkę za 6 zł, zapłaciłem 13. :P
Biblioteki - zależy jak trafisz. Do kupna czytnika skłoniły mnie właśnie skromne zasoby najbliższej, gdzie nie mogłem znaleźć większości interesujących mnie tytułów, a jak
@rudy2007: rozumiem Cię, choć moim zdaniem czytniki są przereklamowane. pożyczyłem kiedyś pwII na tydzień od koleżanki i nie było szału. powiem więcej, w nocy wolę czytać ze swojego tableta, w którym ustawiam tło czarne i czcionkę bursztynową - znacznie mniej męczy wzrok od czarnej czcionki i białego tła kindla.