Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można preferować ebooka zamiast normalnej książki. Mój kolega ma w nim chyba z 400 tytułów i się jara,ze wejdzie 3 razy tyle. Ja się pytam kiedy on przeczyta 1000 książek to się patrzy głupio. Ze nieby jest super bo zawsze można wyciągnąć w pociągu i poczytac albo w autobusie,no tak jakby z książką się tak nie dało. Wczoraj kureir przyniósł 800 stornicowe tomisko od Lovecrafta i jaram się za każdym kazem jak patrzę na tą książkę. Zapach stron,prześliczna okładka,piękna zakładeczka z rysunkami potworków,piękny kolor okładki. Celebruje każde otwarcie gdy zaczynam czytać.Takich wrażen nie ma z ebookiem #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #lovecraft
  • 109
@Achim32: są tacy ludzie ? Jaka to przyjemność tak skakać po wątkach ? Ja co chwile przy lovecrafcie robię pauze i wyobrażam sobie miejsce akcji i co ja bym zrobił gdybym widział to co główny bohater.Przez to przeczytanie 10 stron zajmuje mi 15 minut :)
@Hamouma: Wiesz - nie każda książka wciąga, więc nie każdą przeczytasz, ja mam na kilu ścianach w domu książki i nie nie przeczytałem wszystkich, bo niektóre okazały się nietrafionymi inwestycjami. Tak samo jest z e-bokami, nie wszystkie to udany zakup, ale są często lepsze promocje na takowe, 2) więcej książek można mieć przy sobie jadąc na wakacje.
@Hamouma: Nie - inny sposób wyświetlania na czytniku powoduje, że czyta się zupełnie jak książkę. Dłuższej książki z tabletu/monitora komputera nie mogę przeczytać, natomiast na czytniku przeczytałem już wiele książek i nie widzę różnicy.
@Hamouma: Twój wybór. Podam przykład od siebie: Chciałem przeczytać Mechaniczną Pomarańczę, bo to jeden z moich ulubionych filmów. Nie było jej w antykwariacie koło mnie i w pobliskich księgarniach. W końcu po raz pierwszy przeczytałem ją na budżetowym telefonie z androidem i nie czuję jakbym coś stracił.

@Hamouma: Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć. Są różni ludzie, umysły bardziej nastawione na dotyk i zapach i umysły analityczne, które wolą prostotę i wygode. Nie ma co robić wojny na siłę, jest miejsce w tym świecie dla nas wszystkich i tych którzy lubią książki papierowe i tych, którzy preferują wygodę czytników.
@Hamouma: Dreszczyk podniecenia przy czytaniu artykułu z oneta? to musi być troll, a jeśli nie:
Mam i książki i czytnik, i można kochać i to i to. I tak, mam dostęp do setek książek na czytniku, i nieco mniej w formie papierowej, ale co to wada jest?
Pamiętam, jak taszczyłem Słowa Światłości/Drogę Królów i czytałem w drodze do pracy. Przecież to katorga w porównaniu do wygody czytnika, który na dodatek ma