Wpis z mikrobloga

kiedyś jak miałam 7 lat chciałam jechać do makdonalda więc babcie powiedziała 'zarez zrobimy hamburgery' a tak naprawdę to była kanapka ze schabowym z obiadu i ogórkiem kiszonym. nic wtedy nie powiedziałam
  • 119
  • Odpowiedz
Nie przepadam za jedzeniem z macdonalds's ale jak jestem gdzieś w trasie to jem tylko tam, bo wiem że pół godziny później nie będę musiał szukać najbliższego zjazdu do lasu.
Wszelkie przydrożne "karczmy" wychodzą z założenia że to i tak tylko przejezdny klient, więc nie ważne co za padlinę mu się rzuci na talerz.
  • Odpowiedz
ale wysyp raka w komentarzach

powtarzane od lat dawno obalone mity o mc donaldzie, eksperci co to niby pracowali w maku i wiedzą, że tam mięso jest z małych dzieci robione, a to jakaś głupia pinda pisze, że glutaminian sodu to zło xD

co się naczytałem to moje.
  • Odpowiedz
@durielek: W skład bułek wchodzą: mąka pszenna typu 550, cukier, olej rzepakowy, sól, drożdże oraz emulgatory: E471, E472E i E481. Dodatkowo do mąki dodawany jest przeciwutleniacz E300 czyli zwykły kwas askrobinowy, zwany przez niektórych witaminą C. Doucz się a potem wyzywaj.
  • Odpowiedz
@durielek: Ty tak #!$%@? serio? Bułka z mąki pszennej 550 i z cukrem na drugim miejscu w składzie. Do tego przetwarzany w wysokiej temperaturze oleju rzepakowy i sztuczne dodatki. Da się gorzej? Dla przykładu tak wygląda skład dobrej bułki: mąka żytnia 100%, woda. Koniec. Skończ #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
Ale mam bekę z tej szkodliwości maka. Jak zwykle knucie bo to giganty i korporacje. Lęk przed nieznanym, a że pan jurek z budy wrzuca kotlety z biedronki z mięsem MOM to już tam jeden #!$%@?. MAŁA, PRZYDROŻNA BUDKA SERWUJĄCA ŚWIEŻE POTRAWY, A NIE MAKDOLANY XD Jak to pięknie brzmi.
  • Odpowiedz
o #!$%@? dawno takiego #!$%@? w komentarzach nie widziałem xD
BUŁKI Z CUKREM, MIENSO Z WYMION, HALINA DAWEJ MI MIELONEGO TYLKO TUSZCZEM POLEJ HRUM HRUM ALE DOBRE NIE TO CO W TYM MEKDONALDZIE, GDZIE MOJA TATRA JEST GULGULGUL
  • Odpowiedz
@ancynamonek: >sugerowanie że taki tłusty polacki schabowy jest zdrowszy od syfu z mcdonalds


@kotylizamaslo: szczególnie smażony na smalcu/ŁOJU starej krowy, w starej, spalonej wielokrotnie patelni. xD Powiedzcie, że większość was wymienia patelnię jak tylko teflon zaczyna schodzić albo kupuje te specjalne (nie wiem jak się nazywają ale w #!$%@? drogie). Zdrowe rzeczy to są ugotowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: pokaż mi jakąkolwiek piekarnię w Polsce, która przy produkcji bułek nie używa polepszaczy z Zeelandii (albo innego producenta, ale lepsze piekarnie zwykle biorą zeelandię). Oprócz tego jest masa innych zabaw, które się robi z produktami w piekarni, a które, gdybyś je zobaczył, też byś się wystraszył. Od komór dojrzewania, po spryskiwanie kwasem np. itd. ;] Maka 100% i woda. Bueheheheh ;]
  • Odpowiedz
@Nuuk: Gdzie ja napisałem, że kupuje takie bułki w którejkolwiek piekarni? Chociaż chleb już kupuje ze składem w którym jest albo mąka żytnia z wodą i ziarnami albo mąka żytnia, woda i drożdże. Mogę ci pokazać etykietę. Cały czas rozmawiamy o szkodliwości jedzenia w macu i chyba kpicie, że bułki robione z mąki pszennej, ogromną ilością cukru i olejem rzepakowym przetwarzanym w wysokiej temperaturze to jest wartościowy produkt. Można lubic maka
  • Odpowiedz