Wpis z mikrobloga

1. Umów się do lekarz
2. Odczekaj parę tygodniu czasu na wizytę
3. Lekarz przyjmuje do 17:00
4. Zwolnij się wcześniej z pracy i jazda do lekarza
5. Bądź w recepcji o 15:50
6. Lekarza już nie ma bo nie było pacjentów!
7. WTF?!?!
8. Jak nie ma pacjentów to lekarze wychodzą wcześniej
9. Najbliższy wolny termin znów za parę tygodni
10. Przejdź do punktu nr 1

#brakprofitu #sluzbazdrowia #nfz
  • 181
  • Odpowiedz
@Turysta10: Wielu lekarzy traktuje pacjentów z kontraktów na NFZ jak podludzi. Jednak z takim czymś się jeszcze nie spotkałem. Przecież musiał mieć przygotowane karty pacjentów których w ciągu dnia przyjmie, więc wiedział ze są pacjenci zapisani jeszcze a sobie wyszedł. Nie mieści mi się to w głowie.
  • Odpowiedz
@Flypho: o mam dobry przykład jeśli wcześniejsze wg Ciebie były nietrafione - Ty chcesz mieć wolność leczenia a ja chcę mieć wolność budowania bomby atomowej - know how mam, materiały zbieram....taki #!$%@? państwo się #!$%@? i mi zabrania - oni mają od tego ludzi z przemysłu zbrojeniowego, z licencją i już itd. - Ja w takim momencie idę protestować przed Rząd bo on takie prawo stworzył- Ty "#!$%@?łbyś" na przemysł zbrojeniowy
  • Odpowiedz
@bircov: Niemozliwe. W jakim miescie? Konkretny lekarz i konkretna placowka wydluzaja terminy jasne. Do internisty w placowkach objetych abonamentem masz standard dostepnosci dwa dni. Wiec nie wierze
  • Odpowiedz
@Hank_Stinson: Warszawa, a dokładniej Śródmieście. Nie mam zamiaru jeździć po całym mieście żeby iść do głupiego internisty, szczególnie w godzinach pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat jest to niezmiennie, niezależnie od pory roku. Jedyna szansa na pójście do internisty tego samego lub następnego dnia w tej firmie to placówka na Racławickiej, ale tam nieraz 3h trzeba czekać w kolejce.

W zeszłym tygodniu po awanturze z dwóch tygodni zrobili mi 2 dni,
  • Odpowiedz
  • 0
@krowolubka:
Budowa bomby atomowej jest potencjalnym zagrozeniem dla calych panstw. Moje leczenie naraza na niebezpieczenstwo w najgorszym wypadku mnie i nikogo wiecej. Znow nietrafiony przyklad.
  • Odpowiedz
@Flypho: lol - trafiony przykład idealnie - powiem łopatologicznie - przywalasz się do lekarzy że się sam leczyć nie możesz /możesz/ a winę za to ponoszą osoby które napisały takie a nie inne prawo - NIE LEKARZE :)

Możesz mi napisać jak wyglądałby idealny system zdrowia wg Ciebie - bo sobie tego nie potrafię wyobrazić :)
  • Odpowiedz
@krowolubka:
Lekarze w nim swiadcza uslugi - udzielaja porad lekarskich i wykonuja zabiegi. Nie wypisuja recept, nie daja zadnych pozwolen doroslym ludziom, nie maja prawa decydowac o czyims losie, metodzie leczenia, zazywanych srodkach medycznych czy czymkolwiek innym. Pacjenci przychodza, prosza o opinie lekarska badz wykonanie zabiegu xy, wtedy lekarz wykonuje zabieg xy zgodnie z najlepsza wolnorynkowa zasada klient nasz pan.
Placisz za usluge i dostajesz dokladnie to za co zaplaciles a
  • Odpowiedz
1. Umów się do lekarz

2. Odczekaj parę tygodniu czasu na wizytę

3. Lekarz przyjmuje do 17:00

4. Zwolnij się wcześniej z pracy i jazda do lekarza

5. Bądź w recepcji o 15:50

6. Lekarza już nie ma bo nie było pacjentów!

7. WTF?!?!

8. Jak nie ma pacjentów to lekarze wychodzą wcześniej

9. Najbliższy wolny termin znów za parę tygodni

10. Przejdź do punktu nr 1


@Turysta10: standardowe. Pojechałdo drugiej
  • Odpowiedz
@Turysta10: a no to jak nie byłeś umówiony to jest to częsta praktyka. Po co ma siedzieć? PEwnie na ten dzień sobie celowo tk przesuwa wizyty by mieć mało. Odbębnić do 13.30 a na 14 do prywatnej przychodni. Znam takich lekarzy ;-)
  • Odpowiedz
@Turysta10: rzecznik jest centralnym organem administracji rządowej, natomiast pełnomocnicy działają w jednostkach służby zdrowia i sa powoływani przez ich władze.
głównym zadaniem pełnomocników jest ogarnianie konfliktu na linii pacjent-jednostka, ale nie w formie wyręczania jednej bądź drugiej strony, a pośredniczenia między nimi.
teraz pytanie- poco mi taki człowiek? otóż dzieki pełnomocnikom spór jest ogarniany niemalże od ręki-ew w jakimś krótkim czasie-, nie musisz bawić się w oficjalne drogi i skargi do
  • Odpowiedz
@Turysta10: jeśli mam być szczery to myślałem o tym. tak samo jak o napisaniu tekstu o prawach i obowiązkach pacjenta, dlatego, że wielu ludzi albo nie ma o tym zielonego pojęcia, albo gdzieś coś słyszało i powtarza, a niestety zasłyszana informacja jest bzdurą- ostatnio miałem dość mocny spór z babką twierdzącą, że niepełnosprawni są uprzywilejowani w kolejkach do rejestracji i sypiącą jakimiś aktami prawnymi które nie miały nic do rzeczy.

  • Odpowiedz
@Turysta10: @unknown_stranger: @su1ik: @yassarian: @Chet_Sidney: @Hank_Stinson:

1. Miej jakiś gównopakiet medyczny, nie wiesz dokładnie co ale pracodawca płaci za Ciebie jakieś 120 zeta miesięcznie
2. Umów wizytę na godz. 18
3. "Będzie dziś Zenek migracja na otwarte testy, musisz trochę posiedzieć w hucie"
4. "Psze Pani tu Zenek, dziś nje mogje, chcem przełożyć wizytę, na jak najwcześniejszy termin bo mi zależy"
4.76 "My som prywatne i
  • Odpowiedz