Wpis z mikrobloga

Opowiem wam #creepystory jako przestrogę, bo tego wpisu mogłoby już nie być.
Historia ta ma początki jesienią, gdy moja najmłodsza siostra poszła na studia. Poszła do innego miasta i dlatego ojciec gdy ją odwoził z całym majdanem zauważył, że w łazience jest piecyk gazowy. Dlatego kupił jej czujnik czadu i kazał przyczepić gdzieś w łazience, a ta że nie miała jak przyczepić czujnika to zostawiła na szafce w pokoju. Miesiąc temu w nocy czujnik zaczął wyć. Na to siostra otworzyła okna w mieszkaniu i dzwoni do ojca co robić. Ten kazał jej zadzwonić na pogotowie gazowe. I tu powiem wam, że byłem w szoku, bo oprócz pogotowia gazowego, przyjechała straż pożarna i pogotowie. Wzięli ją do szpitala i podwali tlen przez parę godzin.
W sumie to niespodziewaniem się, że w taki sposób służby działają w Polsce, aż chce się bić brawo.
Na szczęście nic się nie stało i siostra żyje, ale gdyby nie zapobiegliwość mojego ojca to rożnie mogłoby być.
Mając na uwadze to, że u mnie w mieszkaniu też mam piecyk, w sumie nowy, ale stwierdziłem kupie też taki czujnik, bo nigdy nic nie wiadomo.
I wiecie co, godzinę temu poszedłem się wykąpać i akurat gdy myłem włosy czujnik zaczął wyć.
Wychodzę z pod prysznica cały mokry, w szamponie, patrzę na czujnik a tam na wyświetlaczu 999.
No to biegusiem z łazienki, otwieram wszystkie okna i chyba dopiero po 2-3 minutach czujnik przestał wyć.
Przyczyną tego było pewnie to że dzisiaj w #krakow strasznie wieje i dlatego cofnęło opary z piecyka.
Na koniec powiem Wam, że pomimo tego, że czujnik kosztował chyba 180 złociszy ty było to chyba największy #cebuladeals w moim życiu.

Wykopcie to proszę bo może kogoś to przekona do kupna czujnika i uratuje to komuś życie.
#coolstory #wygryw #elektronika
  • 161
@Enricco: kilka lat temu, jak mieszkałem na Kozłówku mieliśmy piecyk i w zimie włączał nam się czasem czujnik. Gościu od który przyszedł do kiedyś tam konserwować, powiedział że piecyk jest OK ale w taka pogodę mogą się spaliny nieco cofać ze względu na słabszy ciąg w kominie. Ale powiedział tez ze wystarczy uchylić jedno okno w mieszkaniu, nie musi być bardzo, wystarczy delikatnie - a ciąg poprawiał się znacznie, i można
@amam: Ja mogę polecić czujnik Honeywell'a, nasza firma zawsze przy montażu kominków montuje właśnie takie czujniki: Czujnik czadu

Co prawda ludzie i tak czasem zadziwiają, wolą przycebulić 200zł niż żyć bezpiecznie.
@galonim: @wygibus: A jak jest z czujnikami gazu? Warto? Straszna panikara ze mnie i wolę się zabezpieczać przed takimi zagrożeniami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nigdy nie miałam piecyka gazowego i trochę mnie przerażają.
Jaki czujnik czadu byście polecili kupić?

W domu rodzice mają piec węglowy, komin i całą instalację z początku lat 90, wszystko znajduje się w piwnicy, okienko w pokoju z piecem jest cały czas otwarte, ale samo pomieszczenie jest dość ciasne.