Wpis z mikrobloga

#maxkolonko #propaganda #polityka #pis

Witam,

nie jestem fanem pana Maxa i nie śledzę wszystkich jego doniesień. Obejrzałem jednak jego ostatni materiał pod tyutułem "POLAND'16 - Max Kolonko Mówi Jak Jest". Materiał ten skłonił mnie do pewnych przemyśleń. Mianowicie:

Nie macie wrażenia że materiał ten jest sponsorowany przez partię pana prezesa Kaczyńskiego i jego ludzi? Nie rzuciło wam się w oczy że jest to jeden wielki produkt placement partii PiS?

Pan Max już w przeszłości miał skłonność do oddawania racji stronie Prawa i Sprawiedliwości, być może ten fakt został dostrzeżony przez ludzi odpowiedzialnych za PR partii, którzy postanowili go wykorzystać.

Zwłaszcza w tym momencie w którym jest im to tak potrzebne. W czasie wielkiego przewrotu w polskich mediach i nie tylko ...

Pan Max w momencie ganienia Tomasza Lisa (w moim odczuciu słusznie) za opowiadanie się po jednej ze stron, robi dokładnie to samo. W którym momencie pan Max Kolonko porzucił "obiektywność dziennikarską" o którą tak zaciekle walczył?

Czyżby zwolniła się posada w TVP? Będziemy oglądać Maxa Kolonko w miejsce Tomasza Lisa?
Taki obrót spraw byłby zbyt oczywisty dla odbiorcy, każdy myślący człowiek w momencie zorientowałby sięco tu się stało.

Max Kolonko ma większą siłę przebicia jako "Undergroundowy dziennikarz" który "Mówi jak jest". W mojej opinii jego program pozostanie w takiej formie jakiej jest, tylko publikacje będą sponsorowane.

Myślę że w najbliższym czasie możemy się spodziewać bardzo subtelnej reklamy jego kanału w kontrolowanych przes PiS mediach. Mógłby być to genialny ruch ze strony PRowców PiSu, jeżeli tylko rozegrają to na tyle delikatnie żeby pozostało niedostrzeżone.

Ostatni film "POLAND'16 - Max Kolonko Mówi Jak Jest" jest na tyle ordynarny w swojej propagandzie (anty PO, anty Nowoczesna) że już w komentarzach zaczęły pojawiać sie głosy o wolnej posadzie w TVP.

Mogę się mylić, jak już pisałem jest to tylko i wyłacznie moje odczucie po obejżeniu jego ostatniego materiału.

Co o tym sądzicie?

Proszę bez hejtu, mieszkam za granicami Polski od kilku lat i nie angażuję się w politykę, nie opowiadam siępo żadnej ze stron. Chciałbym tylko usłyszećwaszą opinię na ten temat.
  • 8
  • Odpowiedz
Nie macie wrażenia że materiał ten jest sponsorowany przez partię pana prezesa Kaczyńskiego i jego ludzi? Nie rzuciło wam się w oczy że jest to jeden wielki produkt placement partii PiS?

Pan Max już w przeszłości miał skłonność do oddawania racji stronie Prawa i Sprawiedliwości, być może ten fakt został dostrzeżony przez ludzi odpowiedzialnych za PR partii, którzy postanowili go wykorzystać.


Sam sobie odpowiedzialeś, Max od dawna jest pro pisowski i ogólnie
  • Odpowiedz
@RobotKuchenny9000: @AlmostDivine: Racja, tylko tym razem robi to bardzo "ordynarnie i wprost". Nie na zasadzie "wyrażenia swojej opinii" w jakiś subtelny sposób jak to miał w zwyczaju kiedyś, kiedyś ...

Wydaje mnie się, że swoją skłonnością do "gloryfikowania" konserwatywnej sceny politycznej w Polsce, zwrócił na siebie uwagę PRowców PiS. Wiadomo, łatwiej nakłonić do współpracy człowieka który podziela Twoją opinię.
Na dodatek, wyrobił sobię markę dziennikarza "obiektywnego", "undergorundowego" co powtarza przy każdej sposobności. Idealne narzędzie propagandowe.

O możliwym transferze do TVP dowiedziałem się z sekcji komentarzy, co tylko potwierdziło moje podejrzenia. Jednak tak jak pisałem do tego nie dojdzie (w mojej opinii), byłby to trochę strzał w kolano dla samego Maxa
  • Odpowiedz
@le_waq: No i widzisz, tak jak pisałem, nie śledzę Maxa na bieżąco więc nie widziałem poprzedniego filmu. Podejrzewam jednak że te wszystkie skrajnie stronnicze materiały, pojawiały się na jego kanale już po rewolucji PiS (lub tuż przed). To by potwierdzało moje przypuszczenia.
  • Odpowiedz