Wpis z mikrobloga

gdyby pomyslec na trzezwo o butach z chleba mozna wywnioskować ze mogłyby byc one wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej jak i istotnej funkcji pełnionej przez daną osobe. kogo stać na wydatek, umówmy się 8 złotych dziennie na obuwie zrobione z materiału które rozpada się po dniu użytkowania. chyba ze skumamy się z panią ze sklepu z chlebami ze da nam chlebek powiedzmy taki 3-4 dniowy który się nie sprzedał i opyli nam dwa chlebki za 2 zeta, co i tak sie nie kalkuluje bo takie 60zł na miesiąc to słaba opcja, a co dopiero liczyc to w skali roku. buty z chleba są towarem luksusowym, dostępnym dla nielicznych i cos czuje ze za kilka lat przypomnicie sobie moje słowa gdy szefowie banków, prezydenci, sołtysi będą chodzic w butach z chleba zeby podkreślić swoją wyższą rangę w społeczenstwie. gdyby tylko rozważyć wszystkie opcje, wariacje którymi moglibysmy się posługiwać, do szkoły w pszennych, do kościoła w takich z mąki orkiszowej, do kina lub teatru ubierać z sezamkami. buty z chleba sa przyszłością i nie należy lekceważyć ich potencjału. pozdrawiam

#pasta
t.....y - gdyby pomyslec na trzezwo o butach z chleba mozna wywnioskować ze mogłyby b...

źródło: comment_5i5yKv5s7u7NVfhlShRzdEA4nGSZTsLI.jpg

Pobierz
  • 56
@top_czipsy: Mierżą mnie takie zdjęcia. Zostałem wychowany w szacunku dla chleba.
Pamiętam jak mój dziadek, przed rozkrojeniem bochenka robił na nim nożem znak krzyża. Całowało się chleb, gdy upadł na ziemię...
Dziś już tak nie robimy, ale szacunek pozostał. Czasami zdarza się, że wyrzucam stary chleb i mam wtedy jakby-obawę. W myślach przepraszam Boga, że wyrzucam i proszę by, choć teraz tak robię, nigdy go nam nie zabrakło.
*
Może to
@s3kawka: Co? Jak zostaniesz wychowany by chlać i palić to też będziesz to robił i nauczał dzieci?
Wybacz, ale nauczenie szacunku do chleba miało sens kiedyś, teraz nie ma i jest to zwyczajnie głupie. Szkoda dzieci uczyć czegoś co nie ma sensu a tylko będzie im przeszkadzało w życiu, bo zamiast wywalić chleb to będą jadły 3 dniowy i zero przyjemności z jedzenia bo szacunek do chleba.
Pilot też wrzucasz w
@DelPiedro: Nie chodzi o to, że został wyprodukowany taśmowo i hurtem. Chodzi o to, że go masz, że możesz go zjeść i nie będzie głodny. Mnie również tak rodzice wychowali, szacunek do jedzenia, zwłaszcza, że kiedy byłem dzieckiem w domu się nie przelewało. Takie zachowanie pokazuje, że wiesz ile ten chleb kosztuje i ile musiałeś na niego pracować. Uprzedzam tutaj już Twoją wątpliwość, że zarabiasz 40zł/h i Ciebie stać na niejeden