Wpis z mikrobloga

gdyby pomyslec na trzezwo o butach z chleba mozna wywnioskować ze mogłyby byc one wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej jak i istotnej funkcji pełnionej przez daną osobe. kogo stać na wydatek, umówmy się 8 złotych dziennie na obuwie zrobione z materiału które rozpada się po dniu użytkowania. chyba ze skumamy się z panią ze sklepu z chlebami ze da nam chlebek powiedzmy taki 3-4 dniowy który się nie sprzedał i opyli nam dwa chlebki za 2 zeta, co i tak sie nie kalkuluje bo takie 60zł na miesiąc to słaba opcja, a co dopiero liczyc to w skali roku. buty z chleba są towarem luksusowym, dostępnym dla nielicznych i cos czuje ze za kilka lat przypomnicie sobie moje słowa gdy szefowie banków, prezydenci, sołtysi będą chodzic w butach z chleba zeby podkreślić swoją wyższą rangę w społeczenstwie. gdyby tylko rozważyć wszystkie opcje, wariacje którymi moglibysmy się posługiwać, do szkoły w pszennych, do kościoła w takich z mąki orkiszowej, do kina lub teatru ubierać z sezamkami. buty z chleba sa przyszłością i nie należy lekceważyć ich potencjału. pozdrawiam

#pasta
t.....y - gdyby pomyslec na trzezwo o butach z chleba mozna wywnioskować ze mogłyby b...

źródło: comment_5i5yKv5s7u7NVfhlShRzdEA4nGSZTsLI.jpg

Pobierz
  • 56
do papieru toaletowego też masz taki respekt


@DelPiedro: Po prostu kolego nie zaznałeś nigdy prawdziwego głodu. Jakbyś spędził kilka lat w obozie podczas wojny to też byś do końca życia chleb codziennie całował. Dziś oczywiście są inne czasy i chleba nam nie brakuje i pewnie nigdy nie braknie, dlatego twoja postawa jest zrozumiała, ale jeśli ty nie potrafisz zrozumieć skąd się bierze szacunek do pożywienia to znaczy, że jeszcze mało wiesz
Gdzieś ktoś własnie umiera z głodu.


@s3kawka: To może mam z tego powodu codziennie lamentować? Codziennie chodzić smutny, bo ktoś gdzieś umiera, komuś dzieje się krzywda i komuś kobietę gwałcą?
@Marbarella: Co? Nie poniosło Cię? Jakie poważanie? Napisałem że uczenie szacunku do chleba jest głupie. Nikogo głupim nie nazwałem, nikogo nie poważam. Ot pewne zachowania są głupie i tyle, nie czyni to z człowieka głupka od razu, bo wiadomo że ciężko wyzbyć się pewnego zachowania wyniesionego z domu, ale często się powinno - świat się zmienia szybciej niż ktokolwiek by przewidział, szybciej niż wiekszość rodziców się przystosowuje. Dlatego nie można wynosić
Wybacz, ale nauczenie szacunku do chleba miało sens kiedyś, teraz nie ma i jest to zwyczajnie głupie.


@Loloman:
Po pierwsze:
Naśladowanie autorytetów jest często znacznie lepszym rozwiązaniem niż próba samodzielnego formułowania życiowych prawideł (w tym naśladowanie rodziców i ich szacunku do chleba).
Bardzo często trudno jest odróżnić rzeczy które mają sens od rzeczy które go nie mają. Poza tym głębokie zastanawianie się nad sensem każdego zachowania z osobna jest praktycznie niemożliwe.