Wpis z mikrobloga

@maver55: Patrząc pod kątem jak ten filmik - kury są niezdrowe, faszerowane chemią, wpływają na płodność itp. generalnie ostatnie 5 lat ćwiczeń ćwiczyłem bez supli itp. zawsze dieta, zeżarłem już tony kurczaków. Ale mysle że same takie bcaa mi nie zaszkodzi, nic innego nie biorę. Pytanie tylko które, wolę zapłacić więcej, a mieć coś porządniejszego.
@easy_tf: W tym droższym z kfd nie ma L-glutaminy, a czytałem że to istotny aminokwas
@Trunktwilight: nie kura? bier indyki one już nie są faszerowane ale z automatu droższe i bogatsze białkowo. Jeśli masz parcia na BCAA to odpal sobie z Activlabu na start plusem jest że ma glutamine. Jeśli nie brałeś supli do tej pory to na twoim miejscu kupiłbym lepszej jakości białeczko (w którym BCAA już są) ew. krete lub przy dłuższym stażu Beta-alanine.
@Gavroche: Oczywiście, że jest różnica - to proporcje leucyny, izoleucyny i waliny w aminokwasach BCAA. Akurat ilość leucyny ma niewielkie znaczenie dla skuteczności BCAA, choć jest to najskuteczniejszy z aminokwasów rozgałęzionych.

Co za problem zrobić BCAA w prochu? Nie takie rzeczy naukowcy izolują...

Są, ale niektórym trzeba więcej substancji aktywnych, np. kobiety w ciąży potrzebują kwasu foliowego, anemicy - żelaza, a chcący zahamować katabolizm - BCAA właśnie.
@Gavroche: Nie ma obowiązku brania kwasu foliowego w ciąży. Ale lepiej dla ciebie i dziecka, prawda? To samo z dobrze dobranymi suplami - przecież nie szkodzą, tylko pomagają osiągnąć zamierzony cel! ( ͡° ͜ʖ ͡°)