Wpis z mikrobloga

@claudio1: moim zdaniem to było tak, że ten syf parując z podłogi #!$%@?ł ściany solą którą był posypany chodnik. A te zacieki to po prostu zacieki od mycia windy brudną szmatą i teraz zaczęły być bardziej widoczne.
  • Odpowiedz
syf parując z podłogi #!$%@?ł ściany solą którą był posypany chodnik


@bodzi_dzwunik: zalecam przeprowadzić doświadczenie: do gotującej się wody z solą, zakryć talerzykiem, poczekać i zebrać odrobinę skroplonej pary i jej posmakować. Jak będzie słona to twoje zdanie jest prawidziwe.
  • Odpowiedz
@Gacrux: ale para skrapla się na ścianach i ma kontakt z mokrą podłogą więc stężenie soli się wyrównuje, później woda odparuje też ze ścian i zostaje sól. Tak jak w doświadczeniu które ci zaproponuję: do słoika z wodą z rozpuszczoną w niej solą włóż nitkę którą zawieś na ołówku opartym w poprzek wejścia do słoika. Postaw w ciepłym miejscu, po 2óch tygodniach zobacz co się wykrystalizowało na nitce, możesz polizać.
  • Odpowiedz
@Gacrux: no nie bardzo kolumna retyfikacyjna bo jak sam pisałeś sól nie paruje. Jeśli parowanie i wyrównywanie stężeń nazywasz skomplikowanymi procesami chemicznymi to zgadza się zachodzą wiem windzie. W ogóle co to za argumenty? Wyśmiac partnera w dyskusji, wrzucić śmieszny obrazek, napisać coś caps lockiem + jakąś bzdure o kolumnie retyfikacyjnej i co? Dyskusja wygrana?
Proszę mi udowodnić że sól nie mogą się osadzić na ścianach windy w sposób który opisałem.
  • Odpowiedz