Wpis z mikrobloga

#czujedobrzeczlowiek #truestory
Tl;dr ! W lutym znalazłam laptopa, wiedziałam jak się nazywa właściciel, ale nie mogłam się z nim skontaktować. Dopiero dzisiaj udało mi się oddać lapka.

Jakoś w połowie lutego jechałam sobie autobusem w Warszawie i patrzę przy siedzeniu leży sobie laptop, w oryginalnym pudełku, wyglądał jak nówka sztuka. Na początku to olałam. Ale jechałam prawie do końca trasy, większość ludzi wysiadła na wcześniejszych przystankach, nikt go nie wziął, nikt się nim nie zainteresował. Stwierdziłam więc, że wezmę go i oddam właścicielowi. Laptop miał ustawione hasło, w nazwie użytkownika wpisane było imię i nazwisko i adres email, więc myślałam, że nie będzie problemu w skontaktowaniu się z właścicielem, mimo, że to jakiś ruski gościu. Znalazłam typa na facebooku, ma dwa konta. Na jednym dwóch znajomych, a na drugim trzech xD Napisałam wiadomość na oba konta, ale wiadomości zapewne trafiły do skrzynki „inne wiadomości”. Napisałam też maila, ale zero odpowiedzi. Napisałam więc też do jego znajomych z facebooka, ale też zero odzewu. Jako, że tego samego dnia pojechałam na ferie do swojego Słoikowa, nie miałam możliwości oddania go do jakiegoś biura rzeczy znalezionych. Pisałam ogłoszenia na różnych stronach, nawet na Spotted ZTM i innych podobnych „fanpejdżach”. Pisało pare osób, ale właściciela tego laptopa nie znalazłam. Zanim wróciłam do Warszawy, zapomniałam o sprawie. Leżał w szafie i czekał na właściciela. Pare dni temu brat przypomniał mi o tym i powiedział, że skoro do tej pory nikt się po niego nie zgłosił to żebym przywiozła mu lapka to wgra nowy system i będę mogła sobie z niego korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałam mu zawieźć tego lapka dzisiaj, ale wczoraj na facebooku odezwał się znajomy właściciela, zaraz potem odezwał się właściciel. Kontaktowałam się z jego dziewczyną, bo on tylko po rusku umie. Umówiliśmy się dzisiaj, przed chwilą go oddałam. Facet szczęśliwy. Ja też, że w końcu udało mi się skontaktować się z właścicielem i oddać laptopa. A i w ramach podziękowań dostałam mały upominek. Dobre rozpoczęcie roku ʕʔ
  • 5