Wpis z mikrobloga

a takie miałem fajne nie bite #audi w sline...
Przyjechał dostawca/kurier z firmy Suus z 3 miasta. Rozładował palety i odjeżdżając uderzył moje auto. Oczywiście uciekł. Był bardzo nie rozgarnięty na liście jest jego numer, z centrali uzyskałem numer do szefa, i numer rejestracyjny. Zadzwoniłem do niego pytając czemu uciekł, mamy monitoring mam numery i tylko sobie narobił większych kłopotów to stwierdził że będzie w tygodniu i się dogadamy, że da na malowanie 500zł.
Następny telefon wykonałem na bagiety. Jadę rano z filmem z monitoringu.
Ciekawe ile będzie się teraz ta sprawa ciągnąc...

Plan jest żeby brać kasę z ubezpieczalni (wyciągnąć jak najwięcej mam kolegę co się tym zajmuje zawodowo), już zamówiłem 2 drzwi w kolorze.
#pracbazaproblems #wiewiurwwarsztacie #motoryzacja #stluczka
Pobierz WiewiurPL - a takie miałem fajne nie bite #Audi w sline...
Przyjechał dostawca/kurie...
źródło: comment_eIo4YpMvzxoqp4d5Mwo7UZI5BpHms5BL.jpg
  • 34
@tompl: ale czytać to się naucz. facet jest świadomy co zrobił i wyskakuje z kwotą 500zł w przyszłym tygodniu = wcale się #!$%@? nie pojawi i potem będzie się wypierał jak @WiewiurPL tego nie zgłosi
@ilmash stwierdzenie "dogadamy się" i zaoferowanie 500zł nie oznacza że to jest propozycja ostateczna. Można inaczej to załatwić i to nie jest sztywne. Jak załatwisz to polubownie mówiąc że zgłaszasz szkodę to szybciej dostaniesz hajs niż przez bagiety.
Potem będą Cię wzywać na światka, zbieranie zeznań od stron i ewentualnie sprawa w sądzie.
Wybór należy do ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byłem dziś na bagietach i kila słów wyjaśnienia.
@PeaceUN: myliłeś się. Jego ubezpieczalnia pokryje koszty bez problemu (po to jest OC). Czy to z polisy czy z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Potem któraś z tych instytucji zażąda regresu od samego kierującego czyli będzie musiał oddać ubezpieczycielowi hajs za naprawę ale to już nie jest sprawa poszkodowanego czyli mnie .
Nawet jeśli była bo to droga prywatna, bagiety nic nie zrobią ale działa
@WiewiurPL: Dobrze myślisz z drzwiami- tak bedzie najtaniej chociaż trzeba graty przełożyć. Co do wyceny- niżej 5k sie nie zgadzaj. Masz 2x drzwi do pomalowania i pomalowanie pozostałych błotników żeby nie było różnicy. A jak beda chieli dać jakieś grosze to daj samochód do autoryzowanego na naprawę. Kiedyś tak zrobiłem i zobaczyli fakture na 10k. Zapytałem sie ich później czy warto było kozakowac...
@WiewiurPL: pieniadze najpewniej jeszcze w pn dostaniesz jak rzeczoznawca potwierdzi uszkodzenia. Na żadne malowania sie nie zgadzasz, chces naz nowe części albo auto laduje na bezgotówkowej, bo malować nie będziesz. Ubezpieczalnia wybierze wariant A. :)