Wpis z mikrobloga

Za gówniaka człowiek się śmiał z Leppera i tego ich wiejskiego stylu bycia i życia - ale tak po prawdzie mówiąc, po latach dostrzegam że ten człowiek miał dużo racji. Ostrzegał przed drogim cukrem - i tak było. Ostrzegał przed układami - i tak było.

Ostrzegał przed Unią, to ludzie z niego robili wariata że jak to on do Unii nie chce - ale jak ja bym wiedział że to tak będzie, to bym sam namawiał rodziców do głosowanie na NIE w referendum w 2003.

#oswiadczenie #nocnazmiana #lepper #polityka
  • 92
@MarianoaItaliano: bo pomimo, że media wykreowały go na oszołoma, to poniekąd był "swój chłop" i trochę racji miał. No ale Polak mądry po szkodzie i teraz trzeba płacić do garnuszka unijnego, a Lepper gadał za dużo o niewłaściwych ludziach i o niewłaściwych rzeczach no i niestety tak wyszło, że musiał popełnić samobójstwo i go z nami nie ma. A jak coś się nam nie podoba to demokracje się narzuci siłą.
@MarianoaItaliano: jak byłem w podbazie to na historii miałem tematykę "suwerenność państwa". I jakoś tak to się mniej więcej nałożyło z referendum dotyczącym wejścia do Unii. Usłyszałem w TV, że "Unia będzie nam coś narzucała". Więc powiązałem jedno z drugim i zadałem w domu pytanie "a czy przypadkiem nie stracimy wtedy trochę suwerenności, wchodząc do Unii?". Rodzice chwilę podumali, powiedzieli że na dobrą sprawę tak i... zagłosowali za wejściem do Unii,
@marianoitaliano

. Ostrzegał przed drogim cukrem - i tak było.


Az sobie sprawdzilem. W 2003, na rok przed wejsciem do unii cukier w detalu kosztowal 1,98pln/kg.... teraz kosztuje lekko ponad 2 pln. Jak uwzglednisz 12 lat inflacji to cukier akurat stanial. Byl krotki okres kiedy cukier kosztowal po 5 pln a ludzie kupowali na cale zgrzewki... bo wlasnie takie #!$%@? wywolalo panike na ktorej sklepy chetnie zarobiliy.

Ostrzegał przed układami - i
No ale Polak mądry po szkodzie i teraz trzeba płacić do garnuszka unijnego


@legendazligi: Proszę, przestańcie gadać głupoty. Nie jestem fanką UE, ale akurat Polska jest krajem, który najwięcej kasy wyciąga z Unii w porównaniu do wkładów. Niedługo się to skończy, ale póki co, jest jak jest.

Jeśli ktoś jest ciekawy dokładniejszych danych, zapraszam: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_statistics
http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/11221427/EU-budget-what-you-need-to-know.html
Możecie też wynaleźć dane Eurostatu dot. budżetu UE.
k.....z - > No ale Polak mądry po szkodzie i teraz trzeba płacić do garnuszka unijneg...

źródło: comment_UcSDjDXOr3N4hHVuffJPOr0B5yvUruqG.jpg

Pobierz
No nie wystarczyłoby


Polsce w tamtych realiach spokojnie wystarczyło by samo Schengen i unia celna a'la Szwajcaria czyli strefa wolnego handlu i przepływu obywateli a resztę to sami mogli byśmy sobie ogarnąć. UE nie jest do niczego potrzebna


@MarianoaItaliano: @janeeyrie:

To nie jest nawet kwestia czy by wystarczyło. Po pierwsze, nikt takiego "układu" nie oferował / nie oferuje. To jest pierwsza rzecz. Równie dobrze można mówić, że wystarczyłby nam układ