Wpis z mikrobloga

Za gówniaka człowiek się śmiał z Leppera i tego ich wiejskiego stylu bycia i życia - ale tak po prawdzie mówiąc, po latach dostrzegam że ten człowiek miał dużo racji. Ostrzegał przed drogim cukrem - i tak było. Ostrzegał przed układami - i tak było.

Ostrzegał przed Unią, to ludzie z niego robili wariata że jak to on do Unii nie chce - ale jak ja bym wiedział że to tak będzie, to bym sam namawiał rodziców do głosowanie na NIE w referendum w 2003.

#oswiadczenie #nocnazmiana #lepper #polityka
  • 92
@MarianoaItaliano: bo pomimo, że media wykreowały go na oszołoma, to poniekąd był "swój chłop" i trochę racji miał. No ale Polak mądry po szkodzie i teraz trzeba płacić do garnuszka unijnego, a Lepper gadał za dużo o niewłaściwych ludziach i o niewłaściwych rzeczach no i niestety tak wyszło, że musiał popełnić samobójstwo i go z nami nie ma. A jak coś się nam nie podoba to demokracje się narzuci siłą.
@MarianoaItaliano: jak byłem w podbazie to na historii miałem tematykę "suwerenność państwa". I jakoś tak to się mniej więcej nałożyło z referendum dotyczącym wejścia do Unii. Usłyszałem w TV, że "Unia będzie nam coś narzucała". Więc powiązałem jedno z drugim i zadałem w domu pytanie "a czy przypadkiem nie stracimy wtedy trochę suwerenności, wchodząc do Unii?". Rodzice chwilę podumali, powiedzieli że na dobrą sprawę tak i... zagłosowali za wejściem do Unii,
@marianoitaliano

. Ostrzegał przed drogim cukrem - i tak było.


Az sobie sprawdzilem. W 2003, na rok przed wejsciem do unii cukier w detalu kosztowal 1,98pln/kg.... teraz kosztuje lekko ponad 2 pln. Jak uwzglednisz 12 lat inflacji to cukier akurat stanial. Byl krotki okres kiedy cukier kosztowal po 5 pln a ludzie kupowali na cale zgrzewki... bo wlasnie takie #!$%@? wywolalo panike na ktorej sklepy chetnie zarobiliy.

Ostrzegał przed układami - i
No ale Polak mądry po szkodzie i teraz trzeba płacić do garnuszka unijnego


@legendazligi: Proszę, przestańcie gadać głupoty. Nie jestem fanką UE, ale akurat Polska jest krajem, który najwięcej kasy wyciąga z Unii w porównaniu do wkładów. Niedługo się to skończy, ale póki co, jest jak jest.

Jeśli ktoś jest ciekawy dokładniejszych danych, zapraszam: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_statistics
http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/11221427/EU-budget-what-you-need-to-know.html
Możecie też wynaleźć dane Eurostatu dot. budżetu UE.
Pobierz
źródło: comment_UcSDjDXOr3N4hHVuffJPOr0B5yvUruqG.jpg
No nie wystarczyłoby


Polsce w tamtych realiach spokojnie wystarczyło by samo Schengen i unia celna a'la Szwajcaria czyli strefa wolnego handlu i przepływu obywateli a resztę to sami mogli byśmy sobie ogarnąć. UE nie jest do niczego potrzebna


@MarianoaItaliano: @janeeyrie:

To nie jest nawet kwestia czy by wystarczyło. Po pierwsze, nikt takiego "układu" nie oferował / nie oferuje. To jest pierwsza rzecz. Równie dobrze można mówić, że wystarczyłby nam układ
Ja tam akurat pamietam Polske przed unia i jakos nie chcial bym do niej wracac


@Taco_Polaco: Sądzisz że Polska po 10 latach bez Unii wyglądała by tak samo?
@kamila-rodowicz: Takie zestawienia można sobie o kant dupy potłuc. Nie uwzględniają konieczności zatrudniania tysięcy urzędników , konieczności brania kredytów żeby te pieniądze dostać, strat rolników, rybaków itp związanych z limitami itp,itd. Jak to ktoś kiedyś w miarę obliczy to można podyskutować.

Po
@KochanekAdmina: Być może ale też nie miał bym kosztów obsługi 1BLN długów. Niektórzy liczą nawet więcej. Takie inwestycje trzeba skalkulować czy zysk z ich budowy będzie większy od kosztów i ewentualnych odsetek a nie budować na pałę
ale jak ja bym wiedział że to tak będzie, to bym sam namawiał rodziców do głosowanie na NIE w referendum w 2003.


@MarianoaItaliano: Widzisz, to jest właśnie najważniejsze w tym wpisie. Nawet się zastanawiałem czytając to zdanie, czy przypadkiem nie trollujesz i nie próbujesz wyśmiewać dzisiejszych przeciwników obecności Polski w UE.

Bo hmm... W większości są to ludzie, którzy w 2003 roku nie mogli jeszcze zagłosować, więc niewiele pamiętają z polskiej
@Taco_Polaco: w 2012 roku podczas euro różnica pomiędzy Polską a Ukrainą nie była jakaś wielka. Trzeba brać pod uwagę że jest to kraj będący pod wpływem Rosji. Serbia to akurat miała wiele problemów przez ostatnie 15 lat
@ediz4: Dobra... widze ze rozmawiam z jakims fantasta.

No pobudowali prawie tyle samo co my.


Podaj mi prosze co takiego pobudowali poza stadionami :D:D:D

Spojrz sobie chociazby na mape ukrainskich autostrad ktore ponoc wybudowali :D Spojrz na infrastrukture w miastach albo stan komunikacji. Z jakiegos powodu w necie pelno jest filmikow gdzie Ukraincy spuszczaja sie nad polskimi drogami i miastami a na odwrot nie bardzo... Zreszta te filmiki zajebiscie przypominaja mi
@Taco_Polaco: A my co pobudowaliśmy? Przecież budowa większości odcinków skończyła się po euro.

Z jakiegos powodu w necie pelno jest filmikow gdzie Ukraincy spuszczaja sie nad polskimi drogami i miastami a na odwrot nie bardzo....

Bo minęły 3 lata a oni stanęli w miejscu a wręcz się cofnęli przez wojnę?
Ukraina przed Majdanem wiele nie odstawała od Polski więc pudło.


@ediz4: Czy to jest zarzutka? Ty byłeś i czytałeś cokolwiek o Ukrainie? Ty nie masz pojęcia jaka tam jest sytuacja, no ale skoro się kierujesz widokiem dróg na Euro (gdzie poremontowano główne odcinki, które teraz się rozpadają). Do tego masz ładny wykresik. Ukraina była owszem podobna do Polski, ale w 1990 roku. Teraz to całkiem inny kraj i długo czasu minie
Pobierz
źródło: comment_JfIaJEx9VGRDhJCAkbGNZDdDLPpEyIB1.jpg
@Taco_Polaco: Różnica w zarobkach była na tyle niewielka że nie była to jakaś przytłaczająca liczba. Co ciekawe więcej osób wyjeżdżało do pracy do Rosji.

W ciągu ostatnich lat aż 10% populacji Ukrainy, w tym aż 20% w wieku produkcyjnym, pracowało za granicą. Najczęściej Ukraińcy wyjeżdżają do Federacji Rosyjskiej, co potwierdzają nieoficjalne dane mówiące o około 2 milionach pracowników, w znacznej części pracujących nielegalnie. Drugim najpopularniejszym kierunkiem migracji zarobkowych jest Polska, a
@ediz4: A wiesz to skad? Bo na Ukraine jezdze od 10 lat. Ostatni raz bylem w czerwcu. Teraz jest poprostu uber dramat. Ale juz daaawno Polska jawi im sie jako ziemia obiecana. W 2012 roznica byla juz absurdalnie wielka.

Nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz pojecia, bo sie tylko osmieszasz.

@stjimmy juz Ci nawet twarde dane podeslal, a realnie "rozjazd" pomiedzy naszymi krajami juz wtedy byl absurdalny.
@ediz4:

Różnica w zarobkach była na tyle niewielka że nie była to jakaś przytłaczająca liczba.


To ciekawe czemu na budowach Rosyjski/Ukrainski byl na porzadku dziennym

Sprawdzillem sobie dane dla 2012 (przed cala zawierucha) Ukraina... placa minimalna 482 pln Polska 1500 pln.
Jak dla ciebie trzykrotna roznica to nic to gratuluje :D

http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/typ.1/kategoria_glowna.45/wpis.3004

Co ciekawe więcej osób wyjeżdżało do pracy do Rosji.


A co w tym dziwnego? Zeby wjechac do Polski potrzebuja