Wpis z mikrobloga

Za gówniaka człowiek się śmiał z Leppera i tego ich wiejskiego stylu bycia i życia - ale tak po prawdzie mówiąc, po latach dostrzegam że ten człowiek miał dużo racji. Ostrzegał przed drogim cukrem - i tak było. Ostrzegał przed układami - i tak było.

Ostrzegał przed Unią, to ludzie z niego robili wariata że jak to on do Unii nie chce - ale jak ja bym wiedział że to tak będzie, to bym sam namawiał rodziców do głosowanie na NIE w referendum w 2003.

#oswiadczenie #nocnazmiana #lepper #polityka
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska jest krajem, który najwięcej kasy wyciąga z Unii w porównaniu do wkładów. Niedługo się to skończy, ale póki co, jest jak jest.


@kamila-rodowicz: > Ta i dzisiaj byś dojeżdżał do pracy/szkoły po polnej drodze. Gdyby nie Unia to polska by nie była nawet w połowie tak rozbudowana jak teraz. 3/4 inwestycji pokryte z dotacji w tym kraju.

@KochanekAdmina: swietny przyklad, jak euro-propaganda robi wam wode z mozgu.
  • Odpowiedz
Nie wiemy jak liczyli średnią płacę. U nas liczy się średnie i wielkie firmy jedynie. Jak masz wyżej 66 % Polaków zarabia znacznie mniej niż średnia. Tymczasem mediana


@ediz4: No właśnie czyli skoro nie wiesz to po co porównujesz te 2 wartości? Na Ukrainie też masz zróżnicowanie średniej pod względem geograficznym gdzie Kijów i kiedyś obwód doniecki sporo ją zawyżał. A emigracja do Rosji wynikała w dużej mierze z braku
  • Odpowiedz
@stjimmy: przywołałem ją bo kolega wyżej wyciągnął płacę minimalną. Nie ma innych danych dostępnych - przynajmniej ja nie znalazłem. Tu masz dane w rozbiciu na regiony
http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/typ.1/kategoria_glowna.45/wpis.3004
wykres 5 i 7 ale dopiero od 2014 roku gdzie już płace spadały drastycznie.

A emigracja do Rosji wynikała w dużej mierze z braku ograniczeń językowych i ruchem bezwizowym....

Oczywiście. Jednak gdyby różnica w poziomie życia była aż tak wielka więcej Ukraińców wybrało
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Z drugiej strony
- możesz swobodnie się przemieszczać prakycznie po całej europie,
- należysz do najsilniejszej gospodarczo organizacji na świecie (te Chinole to co się cała prawica nimi jara teraz to rozmawiają z Duda tylko dlatego że jest w EU)
- firmy nie mają barier eksportowych i rozliczeniowych (wszystko idzie w euro a nie w 25 różnych walutach) - jeżeli nie zaczniesz działać w takim obszarze nie jesteś w
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: Szwajcarii nie ma w Unii. Ale zaraz powiesz, że oni są bogaci, więc u nich lepiej.

Tylko, że syf w Ukrainie jest od dawien dawna, a nie od czasów Unii / nieUnii.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Miałem 13 lat w 2003 I Unia jawiła się prawie wszystkim jako ziemia obiecana - taki jeden Lepper coś krzyczał o tym jaka to Unia jest be. A po latach dostrzegam że to ten jeden dobrze gadał - może poziom infrastruktury czy życia się podniósł, ale straciła na tym nasza suwerenność ;)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Czyli lepiej być biednym, suwerennym krajem?
Suwerenność mamy wystarczającą, możemy decydować o sprawach istotnych. Bo chyba za takie nie uznasz silniki w odkurzaczach czy pojemność spłuczek.

Poza tym, nikt nie mówi, że Unia jest idealna. Jej zapędy biurokratyczne, zapędy do regulowania w nadmiernym stopniu są słabe, ale to nie znaczy, że jako całość jest zła. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą, lepiej naprawić to, co jest złe, niż rezygnować ze
  • Odpowiedz
@jPaolo2: Możliwość decyzji o własnym państwie a nie podporządkowane się każdej decyzji Brukseli. Dlaczego na przykład rolnicy nie mogą produkować tyle mleka ile im się podoba ? Albo czemu Polska która ma węgiel i powinna kopcić węglem póki jest musi budować elektrownie na inne paliwa ?
  • Odpowiedz
@jamtojest: I mi głównie o tą biurokrację i absurdy chodzi. Bo mi absolutnie nie przeszkadzałaby strefa wolnego handlu z UE i brak kontroli granicznych. A dotacje to w końcu i tak nasze pieniądze - może nie starczyło by na autostrady i pendolino ale powoli byśmy sobie robili ;)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: No a autostrady i Pendolino to wielki skok cywilizacyjny dla Polski.
Nasze pieniądze - tak. Tyle, że UE i system dotacji to także sposób na pobudzenie rozwoju. Nawet jeśli uznamy, że te pieniądze i tak musimy wpłacić, żeby dostać (a to nie jest prawda), to w życiu byśmy ich nie wydali na inwestycje, gdyby nikt nad nami nie stał. Zostałyby przejedzone.

Co oczywiście nie znaczy, że te dotacje to
  • Odpowiedz
@jamtojest: No to teraz to i tak jest po ptokach ;) Ogólnie cały pierwszy post to rozkmina o UE, a nie wezwanie do wyjścia bo to chyba by było niemożliwe - po prostu mówię że ja sam w 2003 bym głosował za, ale jakbym wiedział to co dzisiaj to namawiał bym wszystkich do głosowania na nie.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: No czyli jesteś przeciwny, mimo że tyle osób powyżej Ci udowadnia, że bilans jest zdecydowanie dodatni. Zresztą porównanie do Ukrainy jest dobrym przykładem, w 90 roku startowaliśmy z bardzo podobnego pułapu. Dziś jest przepaść, znacznie większa niż pomiędzy np. Polską a Niemcami.
  • Odpowiedz
@kamila-rodowicz: Zobacz na co te pieniądze szły często. Na "misie", najlepszy przykład nikomu niepotrzebne lotniska. Unia dawala pieniądze ale za to trzeba bylo budować nie to co jest potrzebne ale to na co akurat dostali dofinansowanie.
Ile lewych biznesów polacy robili zeby dostać dotacje to też głowa mała.

Tak więc najzwyczajniej w świecie lepiej zebysmy mieli mniej pieniędzy ale zeby byly one mądrze wydawane. A ogracziczenia unijne dusą naszą gospodarkę
  • Odpowiedz