Wpis z mikrobloga

@eXtreme: no nie wiem

]$ php -r "echo "aa" == 0;"

PHP Notice: Use of undefined constant aa - assumed 'aa' in Command line code on line 1

1[edgar@edgar]


vs Chrome ;)

"aa" == 0

false
jak cytujesz fragment kodu, to escape'uj cytowanie wewnątrz, plox.


@tyrald: a sorry, nie to przekopiowałem.

Ale tak, '0' == 0 zwraca true.


@tyrald: takie cos to jeszcze pół biedy. Gorzej, że stringi typu 'aa' tam pasują

Polecam odpalić sobie:


vardump('aa' == 0);

vardump(0 == 'aa');

na http://sandbox.onlinephpfunctions.com/


@tyrald: dziękuje bardzo, wystarczająco już czasu straciłem na ten pseudojezyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dziękuje bardzo, wystarczająco już czasu straciłem na ten pseudojezyk


@edgar_k: ja jakoś żyję - owszem, trzeba się napracować, żeby to doprowadzić do porządku, ale jak się dobrze zacznie, to też się dobrze kończy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@edgar_k: no niestety taki urok języka dynamicznie typowanego że trzeba pamiętać o zasadach rzutowania typów i tyle. Jeżeli nie chcesz rzutować to używasz operatora '===' i po sprawie. Większość hejtów po prostu wynika z niewiedzy lub braku doświadczenia. Tak to jest że jak się czegoś nie rozumie albo nie wie to najłatwiej zmieszać to z błotem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Większość hejtów po prostu wynika z niewiedzy lub braku doświadczenia. Tak to jest że jak się czegoś nie rozumie albo nie wie to najłatwiej zmieszać to z błotem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@hajs86: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego nie kojarze innego jezyka która by rzutował stringu na liczby (?!) przy porównaniu. To jest własnie tragedia - zamiast przyznac, że to jest spieprzone, to