Wpis z mikrobloga

Mam kolegę z Francji. 30 lvl. Urodził się w Paryżu, gramy razem w gierki na steam. Oczywiście zacząłem z nim rozmowę o ostatnich wydarzeniach. I teraz uwaga. Kolo był na miejscu jednego z zamachów, widział trupy, krew, rodziny ofiar.
Pytam więc go jak postrzega całą sytuację czy czuć strach itd.
Gość zaczyna mi tłumaczyć, ze to nie tak jak w mediach, że nagonka na muzułmanów jest. Że zamachu dokonali Francuzi, że to byli obywatele Francji tylko przekabaceni przez ISIS. Ze oni tam mają tych muzułmanów wielu, a tylko niektórzy są agresywni. I teraz oni jako Francuzi muszą sobie przemyśleć wszystko, zmienić sposób myślenia, podejścia do kultury muzułmańskiej. Bo ogólnie te osoby co dokonały zamachu czuły się wyobcowane i odrzucone społecznie.

Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg ja się pytam żeby tak się dawać ruchać w dupę?? Bez godności, honoru. Francja zdechła. Podesłałem mu ten film:
https://www.facebook.com/TheJerusalemPost/videos/vb.159050394216641/864218350366505/?type=2&theater
Póki co nic nie odpisał jeszcze. Ja #!$%@?ę.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#francja #zamach #zamachwparyzu #truestory
  • 82
Gość zaczyna mi tłumaczyć, ze to nie tak jak w mediach, że nagonka na muzułmanów jest. Że zamachu dokonali Francuzi, że to byli obywatele Francji tylko przekabaceni przez ISIS. Ze oni tam mają tych muzułmanów wielu, a tylko niektórzy są agresywni

@DeXteR25: To nie wynika z tego screenu.
@DeXteR25: Wczoraj by mnie to dziwiło. Dzisiaj na r/europe miałem styczność z ludźmi którzy mieli podobne poglądy i już mnie to nie dziwi. Chcą się bawić w altruistyczny czerwony krzyż, niech się bawią, ale nas niech w to nie mieszają.
@sulejman: Nie okreslam calej spolecznosci na bazie jednego przypadku. Sam mieszkam w Niemczech, ale faktycznie, mam dom w okolicy gdzie mieszkaja sami Niemcy.

Rozumiem, ze jak ktos by przebywal w Polsce w srodowisku gejowskim moze powiedziec, ze wszyscy Polacy to geje?
@DeXteR25: No widzisz, on patrzy na to od środka, ma zupełnie inną perspektywę.

Pewnie zna mnóstwo muzułmanów, z niektórymi pracuje, z innymi chodził do szkoły, ma wśród nich przyjaciół. Serio, jeśli ktoś myśli, że te miliardy wyznawców Mahometa myślą i zachowują się tak samo (a już szczególnie ci naturalizowani we Francji), to ma nie po kolei w głowie. To jakby powiedzieć, że wszyscy katolicy czekają z seksem do ślubu, bo tak
@DeXteR25: co by nie mowic, troche prawdy w tym jest. ISIS chce, zebysmy nienawidzili wszystkich muzulmanow, bo dzieki temu latwiej bedzie im sie zradykalizowac, wiec w ostatecznosci zasilic szeregi panstwa islamskiego. Ma to sens. Ale uwazam, ze nie to jest glownym problemem, glownym problemem to, ze taka radykalizacja w ogole jest dla nich mozliwa, a wrecz usprawiedliwiona przez ich zasady, religie czy inne badziewie, ktore nie tylko zezwalaja, ale zachecaja do