Wpis z mikrobloga

Mam kolegę z Francji. 30 lvl. Urodził się w Paryżu, gramy razem w gierki na steam. Oczywiście zacząłem z nim rozmowę o ostatnich wydarzeniach. I teraz uwaga. Kolo był na miejscu jednego z zamachów, widział trupy, krew, rodziny ofiar.
Pytam więc go jak postrzega całą sytuację czy czuć strach itd.
Gość zaczyna mi tłumaczyć, ze to nie tak jak w mediach, że nagonka na muzułmanów jest. Że zamachu dokonali Francuzi, że to byli obywatele Francji tylko przekabaceni przez ISIS. Ze oni tam mają tych muzułmanów wielu, a tylko niektórzy są agresywni. I teraz oni jako Francuzi muszą sobie przemyśleć wszystko, zmienić sposób myślenia, podejścia do kultury muzułmańskiej. Bo ogólnie te osoby co dokonały zamachu czuły się wyobcowane i odrzucone społecznie.

Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg ja się pytam żeby tak się dawać ruchać w dupę?? Bez godności, honoru. Francja zdechła. Podesłałem mu ten film:
https://www.facebook.com/TheJerusalemPost/videos/vb.159050394216641/864218350366505/?type=2&theater
Póki co nic nie odpisał jeszcze. Ja #!$%@?ę.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#francja #zamach #zamachwparyzu #truestory
  • 82
@a-lexis: Nie troluję. Odpisał, że na tym filmiku to ISIS chce chaos wywołać we Francji, zwrócić Francuzów przeciwko sobie. Oni nie postrzegają muzułmanów jako odrębną kulturę, twierdzi, że to są obywatele Francji i Państwo ma o nich zadbać. Jeżeli zrobili coś takiego to znaczy, że Państwo dostatecznie o nich nie zadbało. Przysięgam, że zaczynam gardzić Francją.