Wpis z mikrobloga

Mam kolegę z Francji. 30 lvl. Urodził się w Paryżu, gramy razem w gierki na steam. Oczywiście zacząłem z nim rozmowę o ostatnich wydarzeniach. I teraz uwaga. Kolo był na miejscu jednego z zamachów, widział trupy, krew, rodziny ofiar.
Pytam więc go jak postrzega całą sytuację czy czuć strach itd.
Gość zaczyna mi tłumaczyć, ze to nie tak jak w mediach, że nagonka na muzułmanów jest. Że zamachu dokonali Francuzi, że to byli obywatele Francji tylko przekabaceni przez ISIS. Ze oni tam mają tych muzułmanów wielu, a tylko niektórzy są agresywni. I teraz oni jako Francuzi muszą sobie przemyśleć wszystko, zmienić sposób myślenia, podejścia do kultury muzułmańskiej. Bo ogólnie te osoby co dokonały zamachu czuły się wyobcowane i odrzucone społecznie.

Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg ja się pytam żeby tak się dawać ruchać w dupę?? Bez godności, honoru. Francja zdechła. Podesłałem mu ten film:
https://www.facebook.com/TheJerusalemPost/videos/vb.159050394216641/864218350366505/?type=2&theater
Póki co nic nie odpisał jeszcze. Ja #!$%@?ę.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#francja #zamach #zamachwparyzu #truestory
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sulejman: dokładnie. Tak samo to nie świadczy o tym, ze cała reszta nie jest. Piszesz, ze to nie świadczy o całej reszcie, a pózniej jednak cała resztę określasz jako dzicz.

Sprawa jest prosta, do UE powinni tylko wpuszczać osoby, które są poza podejrzeniem.
  • Odpowiedz
@miki4ever: dokładnie zgadzam się z ostatnim zdaniem. sprawdźmy ich, jakie mają wykształcenia, skąd pochodzą. wtedy możemy ich wpuszczać. reszta dziczy niech żyje w krajach gdzie sami sobie taki los zgotowali.

ja napisałem, że to, że poznałeś kilku cywilizowanych muslimów nie oznacza, że wszyscy tacy są. i taka jest prawda. nie uwierzę w to, że oni są tacy super dobrzy i tacy jak my, skoro wcześniej żyli przez tyle lat w
  • Odpowiedz
ja napisałem, że to, że poznałeś kilku cywilizowanych muslimów nie oznacza, że wszyscy tacy są.


@sulejman: Ja dokladnie to samo napisalem.

nie uwierzę w to, że oni są tacy super dobrzy i tacy jak
  • Odpowiedz
@miki4ever: nie wątpię w to, że spora część jest cywilizowana. ale cała reszta nadal jest brudną dziczą. nie możemy przyjmować ludzi których nie jesteśmy w stanie zweryfikować. ludzi którzy mogą być terrorystami i ludzi którzy wyrządzili największe ataki w ostatnich latach.
to niech wraca do nich, a nie zostawił ich na pastwę losu. ja sobie nie wyobrażam zostawić rodziny w czasach wojny i żyć w innym kraju jak bułka w
  • Odpowiedz
@sulejman: jak miał niby wracać? Tu ma rodzine, zonę, dzieci, mal to wszystko zaryzykować?

Raz piszesz, ze oni to dzicz, raz, ze są cywilizowani zdecyduj sie. IMO po prostu jara cie obrażanie i uogólnianie innych nacji.
  • Odpowiedz
@sulejman: na tej samej zasadzie możesz pisać o skrajnej prawicy w Polsce. Uogólnianie nigdy nie jest dobre.

Tak samo to, ze normalni muzułmanie porzucają religie to bzdura, tak samo można napisać, ze normalni katole stają się ateistami i przestają wierzyć w bajki o rybaku.
  • Odpowiedz
@miki4ever: nie porównuj katolików do islamistów. chrześcijaństwo nie głosi by zabijać niewiernych. ja wszystkich muslimów jakich poznałem, to mówili, że są już ateistami i nie wierzą w to wcale.
  • Odpowiedz