Wpis z mikrobloga

Mirki, przykra sytuacja spotkala mnie dzis w autobusie miejskim ale dobry uczynek zrobiony wiec czlowiek czuje dobrze :). Siedziałem z przodu, wracam z delegacji zmeczony i na ktoryms z przystankow weszlo pierwszymi drzwiami malzenstwo po siedemdziesiatce. Zapytali kierowce czy jedzie na przystanek xxx, odpowiwdzial ze tak i poprosili o bilety ulgowe. Wyszlo cztery osiemdziesiąt, zabrali bilety, skasowali i usiedli. Pech chcial ze kierowca trzymal kase i bilety w tym korytku pod okienkiem. Starszy Pan chyba nie czesto jezdzi autobusem, nie ogarnal i zabral wszystkie dwanascie biletow i je wszystkie skasowal. Wiecie jak to starsi ludzie, ciapowaci, nieporadni - prawo starzenia sie. Kierowca po dwoch przystankach sie zorientowal i zazadal kasy za wszystkie bilety inaczej wzywa policje. Kobieta w placz, tlumaczenie ze 700zl renty etc. Przykro mi sie zrobilio ogladajac ta scene, #!$%@? kierowce ze to jego wina i zaplacilem za bilety. Co wy byscie zrobili? To tylko 20zl.

#truestory #dziadkowie #czyndobro
  • 17
@Zakakaikane: Gdybym był na miejscu kierowcy to żądał bym od państwa starszych pieniędzy za bilety, gdybym był na Twoim miejscu to tak samo bym im pomógł :D Nie wiem czemu, ale tak jakoś z perspektywy kierowcy czułbym złość, że z powodu cudzej głupoty musiałbym oddawać z własnej kieszeni, natomiast z Twojej perspektywy zrobiło by mi się żal Państwa starszych i wyłożył za nich te tylko i aż dwie dychy. Choć to
@sauron100vlog: Dokładnie taką samą rozkminę miałem jak wyszedłem z busa. W sumie na miejscu kierowcy też bym się #!$%@?ł ale jakby babcia zaczęła mi biadolić o rencie, że jej na leki nie starsza to bym odpuścił.
@dziecielinapala: Strona KZKGOP mówi, że tak, więc pewnie przed 70, mówili że na rencie są.
@Zakakaikane: z drugiej strony kierowca też pewnie kokosów nie zarabia. Ma rodzinę do wykarmienia czy dzieciaka do ubrania. Jeden i drugi winny w połowie. Pomogłeś rozwiązać problem, choć MPK by mogło darować mu te bilety gdyby im oddał skasowane (widać na wydruku że w tym samym momencie).
@Zakakaikane: Zawsze jak w autobusie widzę obsraną osobę przy kierowcy, bo "mam całe 20 zł, a kierowca mi nie wyda" i pyta kto ma rozmienić te 20 zł, to mam ochotę dać mu te 1,80. Jeszcze mi się to nie udało, bo zawsze ktoś inny był szybszy, ale kiedyś na pewno tak zrobię.
@Zakakaikane: zrobił bym podobnie. ostatnio stałem w kolejce do biletomatu na stacji Warszawa śródmieście, a przede mną młoda parka kupowała bilet. Gdy chcieli zapłacić kartą zawiesił się terminal, nie mieli monet wiec próbowali zapłacić banknotem który maszyna połknęła. było już późno i to był ich ostatni pociąg, wiec po prostu wyjalem z portfela 10,40 w monetach i kupiłem im bilet. Mam nadzieję że dobre uczynki wracaja( ͡° ͜ʖ ͡