Wpis z mikrobloga

Pojechałem z żonką i synem 5 lat do biedronki po mleko i jakieś tam pierdoły, humory fajne więc zamiast kupować wygłupialiśmy się, po drodze wrzucając coś tam do wózka. Idziemy do kasy w końcu po dobrych 20 min w sklepie. Ładujemy na taśmę fanty. OK. spakowane. Jajko niespodzianka jeszcze. Szukam portfela. #!$%@?. Jak zwykle... zostawiłem w samochodzie. Przepraszam kolejkę i zapi...alam do auta. Mój syn na wyścigi za mną. Szukam w aucie. No ja je..bie. Nie ma. Na bank go brałem. Zimny dreszcz po plecach. Karty, dowód, prawko, dowód rejestracyjny. W ch... problemów... W te pędy do sklepu...a tu stoi 3 kolesi przed wejściem i do mnie po rosyjsku (jak się później okazało po ukraińsku). To Pana portfel? Pyta się jeden podając mi z uśmiechem.. Patrze mój... o ja #!$%@?... co tu się odpier..ala... A bo my tu stoimy i stoimy i czekamy na właściciela... Leżał na chodniku... Myślałem że im się w ramiona rzucę. Dziękuję im pytam, czy coś im kupić w ramach podziękowania, flaszkę jakąś czy coś.. ale nic nie chcą, uśmiechają się i odchodzą...

Niby nic, zwykła uczciwość, przecież to najzwyklejsze powinno być zachowanie w takiej sytuacji. Ale potem już w samochodzie rozmawiając z żoną zastanawialiśmy się czy taki kur.. imigrant z Libii czy innej afryki zrobiłby to samo, no ku..a na pewno...

ps. A jeszcze na świeżo miałem w pamięci jak dwa dni wcześniej #!$%@?łem jakiegoś cygana za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Ukraina tak, inne nacje wyp...
_
Także chłopaki z Ukrainy z wioski spod wrocławia spod biedronki, dziękuję Wam. :-)

#truestory #ukraina #uczciwiludzie #zajebisciimigranci
  • 21
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: :-) Ja Ci piszę o moich doświadczeniach. Na marginesie pracuję w firmie, która zatrudnia mnóstwo Ukraińców. Złego słowa o nich nie powiem. Ci z którymi miałem do tej pory do czynienia to ludzie, którzy przyjechali tu pracować.
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: W Łodzi sporo jest Ukraińców i widać, że robią fizycznie (wracają #!$%@? tramwajami z budów itp.)

Jedyne takie trochę groźniejsze ich spięcie widziałem pomiędzy 2 Ukraińcami a ruskim ale wytłumaczył im, że też dzięki polityce Putina musiał opuścić swoją ojczyznę, i że w sumie oboje są ofiarami jego polityki a oni przecież kiedyś żyli jeszcze w jednym państwie i było bez rękoczynów.

A więc ja jestem za imigrantami z
  • Odpowiedz
@bombastick: Ależ skąd. Z miłą chęcią wsparłbym bojówki, polujące na takich banderowców, ale w żadnym wypadku nie uważam wszystkich Ukraińców za banderowców. Więcej, nie sądzę, by było czymś złym rozdać im wszystkim polsie paszporty, gdyby chcieli, przez wzgląd na wspólnotę kulturową dawnej Rzeczpospolitej.

Za to uważam, iż za pobica, także ze skutkiem śmiertelnym, podludzi krzyczących „hejoram sława” albo afiszujących się flagami Blut und Boden polskie sądy powinny odstępować od wymierzenia
  • Odpowiedz
@Pantograf: Mam dobre doświadczenia z ukraińcami, bo jak napisałem wielu z nich pracuje w mojej firmie i mam z nimi do czynienia na co dzień. Dzisiejsza sytuacja dopełniła tego obrazu. Oczywiście, że z pewnością nie wszyscy spośród nich są uczciwi jak i wśród polaków są i tacy i tacy. Niemniej jednak w Polsce jest obecnie ponad 700 000 ukraińców i nie ma z nimi takich problemów jak z imigrantami których
  • Odpowiedz
@Jarek_maks: Hahaha przypomniało mi się, jak dwóch dresów podeszło do mojego dziadka. Byliśmy w sklepie, ja lvl 14, dziadek potem szuka kluczyków i nie ma! Podchodzą... To pana kluczyki? Znaleźliśmy na chodniku. A po drugiej stronie, skąd przyszli, widziałem dwóch typów który wychodzili obok nas gdy wykładaliśmy zakupy na taśmę, a było ciasno więc musieli się "przytulić"... Zobaczyli niemieckie blachy i speniali... taka historia...
  • Odpowiedz