Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
Wiedziałaś, że kobiety uważają 80% facetów za atrakcyjnych poniżej średniej?


@Anlany: Masz jakieś dane do badań w drugą stronę?

I nie zgadzam się z resztą. Mężczyźni z najlepszymi genami (wierność jest skorelowana z inteligencją) są często "wyłapywani" już w etapie edukacji szkolnej. Potem na/po studiach ślub i szczęśliwa rodzina.
@katinka: Zgadzamy się do tego, że trzeba wcześnie o swoich oczekiwaniach powiedzieć. Ale moim zdaniem oczekiwania powinny być takie, że w obecnej sytuacji prawnej małżeństwo przestało być atrakcyjne dla faceta. I albo wierzysz w to że chce mieć dzieci i byc z tobą do końca życia, albo nie. Jeśli tak, po co nam ślub. Jeśli nie i chcesz do tego jakiejś umowy która mnie obarczy ryzykiem utraty majątku, to ja tobie
@UndaMarina: pelna i stabilna rodzina wedlug ciebie = seba bezrobotny, cos tam dorabia na lewo, Karyna pracuje w biedronce. Sumaryczny miesieczny dochod 3000 zl. Ale wzieli slub to niech robia Nikole i Brajany i wychowuja w biedzie. To jest dopiero pelna i stabilna rodzina.
I nie zgadzam się z resztą. Mężczyźni z najlepszymi genami (wierność jest skorelowana z inteligencją)


@Mirabelkowa: Poproszę o źródła takich badań, tak jak podałem źródła do moich.

są często "wyłapywani" już w etapie edukacji szkolnej. Potem na/po studiach ślub i szczęśliwa rodzina.


Owszem są wyłapywani. Ale śluby i dzieci to z tego są rzadko. Kiedy taki facet zbliża się do 30, ma doświadczenie i pieniądze, staje się jeszcze bardziej atrakcyjny niż
@Anlany:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alimenty-wszystko-co-trzeba-wiedziec-7224890.html
tutaj masz dokładne statystyki
średnia wysokość ZASĄDZONYCH alimentów, nie płaconych

I jeszcze a propos pazernych bab żyjących na koszt małżonka:

W 2014 zasądzono alimenty na rzecz MAŁŻONKA w całej Polsce raptem 518 razy.
Przeciętna wysokość zasądzonych alimentów wynosiła 645,10 zł

No #!$%@? rzeczywiście, puszczenie byłego męża w portkach i balowanie :D
Może masz jakieś wyjątki u ciebie w Warszawie, gdzie jakaś baba dostaje po 8 tys. od byłego męża,
zmień paska bądź zmień oczekiwania.


@Kiziak: Taka trochę parafraza uniwersalnego sposobu na szczęście w życiu według buddyjskich mnichów. Zgadzam się z tym, najlepiej żeby takie rzeczy jak chęć stanięcia przed kobiercem w przyszłości była określana jakoś na początku związku, a nie potem jakieś pretensje bo 4 lata minęły i "obosze co za ciul, nie chce mi założyć tego złotego okrążka na palec i podpisać cyrografu" Z tym, że mój komentarz to
chcesz do tego jakiejś umowy która mnie obarczy ryzykiem utraty majątku

@Anlany: Z góry zakładasz że to akurat ty na tym stracisz kasę, lol
Tylko majątek nabyty w czasie trwania małżeństwa podlega podziałowi, jeżeli masz kasę i dom po rodzicach, to nawet bez intercyzy nie ma do tego prawa.
A jak razem się wspólnie dorabialiście domu, to jasna sprawa, że połowa jej się należy.
A jak razem się wspólnie dorabialiście domu, to jasna sprawa, że połowa jej się należy.


@katinka: Otóż to. Jeśli ja zarabiam 10 koła, a ona 3 koła, to sąd dzieli później to na pół, a nie wg wkładu. Nie opyla się i tyle.
@milopuch: Jasne, powiedz to Vanessie Paradis, z którą Depp żył bez #!$%@? "papierka", a po 14 latach zostawił ją dla innej i po paru miesiącach się z nią ochajtał. Pozdrawiam. Zajebiście, że Wam się udało, ale co to za argument z dupy, jednym się udaje bez ślubu, a drugim nie. Zaczęło się wrzucanie wszystkich do jednego worka.
@Anlany: Nie wiem jaki jest Twój cel podczas tej wymiany zdań. Odniosłeś się do mojego wpisu w którym podzieliłam się swoim osobistym zapatrywaniem na wieloletnie relacje damsko-męskie.

Ja już się nie angażuje w debaty z osobami, które piszą w sposób podobny do Ciebie bo przed oczami mam obraz przeintelektualizowanego michała, który całą swoją wiedzę czerpię z redpilla i wywodów innych #!$%@? z wykopu.
@Anlany: jakie facet ma dodatkowe obowiązki po ślubie, których nie miał przed ślubem?
Czy to, ze 33% małżeństw sie rozstaje znaczy, że gdyby te pary były bez ślubu to by się nie rozstały i nie zafundowali by dziecku traumy rozstaniowej?
Ja jestem po ślubie, nikogo naciskać nie musiałam, sam sie zdecydował ;). Mamy rozdzielność majątkowa, wiec pod tym względem on mniej ryzykuje niż ja, bo moja 'kariera' stoi, bo dzieci.
@UndaMarina: pełno gimbów się doczepiło niestety. Ostatnio moda na mirko na śmianie się ze wszystkiego co różowe paski myślą.
Mnie wystarczyło kiedyś pogadać z paroma dziewczynami. Wystarczy wiedzieć, co druga połówka na ten temat myśli (a to każdy w związku po max roku wie na pewno). I można zrozumieć ten punkt widzenia ;)
Jeśli ona/on jest wierząca, jeśli chce tylko jedna strona - cóż, jeżeli się kocha tę osobę nie ma
@katinka: Można podpisać intercyzę itp. Ale po co? Jakie zalety ma dla faceta małżeństwo skoro już jest w związku, mieszka z dziewczyną, mają dziecko, składją się na budżet i mają upoważnienia do informacji o stanie zdrowia?