Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@Retrospekcja: Spoko, kiedy ja ci odpisywałem sprawa dotyczyła różnicy między facetem a dżentelmenem i do tego odnosiła się moja wypowiedź. A co było dalej nie wiem, nie śledziłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Middle-Earth: Jak ktoś w Niemczech ma własną działaność nie płaci podatku dochodowego tylko może stosować różne sposoby na optymalizacje podatkową co opłaca się często bardziej niż małżeńśtwo.
@Namarin: Chłopcze będę odpowiadać na co chce, walnąłeś bzdurę i nie umiesz się przyznać.Jako typowy chłopek roztropek który skacząc z poziomu swojego ego do poziomu swojego iq dwa razy by się zabił oczywiście walnąłeś kolejną, codziennie korzystasz z "interpretacji" językoznawców, dlatego na ser mówisz ser a nie fotel. Tak się porozumiewamy, tego uczyli Cie w szkole, tak funkcjonuje język.To nie wiersz który możesz sobie interpretować, tylko suche fakty. Facet = mężczyzna
Statystyki mówią jasno - przeciętne alimenty w Polsce wynoszą... 400-700 zł.

Nic tylko się rozwodzić, rujnować faceta i za ten hajs balować.


@katinka: Właśnie szukam źródeł, bo czytałem raport z tych badań jakiś czas temu. Tam jest taki haczyk, że wliczają do średniej także alimenty wynoszące 0zł czyli te których nikt nie płaci. Potwierdza to moje prywatne obserwacje, że spora część zasądzonych alimentów to jakieś z patologicznych środowisk, ale spora jest
@Namarin: Ojj niedouczony chłoptaś śledzi na bieżąco i tupie nóżką :D czy "dżentelmen' który już zakończył dyskusje i nie ma czasu nie powinien trzymać się swojego postanowienia i milczeć?:D
Nie każdy ma chęci żeby robić dzieci i brać ślub.


@Anlany: no i? Ja to rozumiem, tylko niepotrzebnie ludzie którzy mają inne plany na przyszłość zawracają sobie dupę. Bo ja np. wiedząc, zaraz na początku, że facet nie chce zakładać rodziny, to dalej bym w to nie brnęła wierząc, że to się zmieni. Z drugiej strony faceci lubią wodzić za nos, siedzą z laską w domu i już wymyślają imiona dla
nie każdy ma chęci, silę i umiejętności żeby prowadzić działalność, a podatek się płaci tylko od jakiejś tam kwoty.


@Middle-Earth: No skoro chcesz uniknąć podatków to nie ma wyjścia trzeba zacisnąć zęby i prowadzić działalność. I tak mniej stresu niż z małżeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do reszty to wszystko rozumiem, że koło 30 zaczynasz panikować. Popieram to że myślisz o tym z wyprzedzeniem, ale należysz
@Variv: pisałam to już wyżej, ale OP niestety nie zrozumiała, że ktoś może nie chcieć i to jest decyzja. bo przecież ona chce to on też powinien. poza tym ona oczekuje od faceta, żeby to on utrzymywał dziecko :D super układ, ja bym ją brała za żone w ciemno :)
@UndaMarina: Jako przedstawicielka płci, dla której niezmiernie ważne jest poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej w zupełności się z Tobą zgadzam. Też po 3-4 latach z kimś wartościowym (a jakbym go za takiego nie uznawała, to byśmy tyle razem nie byli lol) chciałabym sformalizować związek.
Jednak współczesny trend jest inny. Mężczyźni dla których celem nadrzędnym jest łatwy seks, adrenalina i poczucie wolności nie chcą sobie nakładać kagańca. A wiele kobiet wmówiło sobie,