Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@Anlany: Statystyki mówią jasno - przeciętne alimenty w Polsce wynoszą... 400-700 zł.
Nic tylko się rozwodzić, rujnować faceta i za ten hajs balować.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba żeś się amerykańskich filmów naoglądał. Mody na sukces czy seksu w wielkim mieście?
W znakomitej większości w polskich warunkach wygląda to tak jak @DawajMario napisał - facet dostaje zasądzone 500 zł alimentów, których przeważnie ogóle nie płaci (tylko 16-17%
@Anlany: To nie ryzyko tylko zabezpieczenie najbliższej osoby przed różnymi sytuacjami życiowymi, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć i paru innych sprawach w jakiś tam sposób ułatwiających nam funkcjonowanie. Życie mi dobitnie pokazało, że moja różowa nie jest idiotką a w sytuacjach ekstremalnych mogę liczyć na 100% lojalności. Gdybym nie był tego pewien nie bylibyśmy dziś ze sobą a tym bardziej nie dysponowałaby tym wszystkim co wspólnie wypracowaliśmy. Nawet gdy były
Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.


@UndaMarina: Ahaaa, czyli facet ma robić to co chce kobieta, jego zdanie się nie liczy, no super układ.
Po drugie brak zaręczyn i ślubu to przecież decyzja, skąd wniosek, ze to niezdecydowanie? To, ze komuś ta decyzja nie pasuje
otóż właśnie ZNACZYŁ, gdybyś na wszelki wypadek żył pod kamieniem przez ostatnie kilka lat to uprzejmie informuję że laski o wątpliwej inteligencji dziś tego określenia używają w zupełnie innym znaczeniu.


@Namarin: Gdybyś przypadkiem był daltonistą to informuje, że mam pod awatarem różowy pasek co oznacza kobietę.
Etymologia słowa idealnie pokazuje Twoją niewiedzę w tym temacie, słowo to ma taką etymologię - a dzisiaj jest po prostu synonimem słowa mężczyzna. Zorientowałeś się
@DawajMario: No rozumiem, ale ja bym tam nie chwalił dnia przed zachodem słońca, skoro tak mocno jej zaufałeś ze swoim majątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy nie wiesz co przyniesie przyszłość.
@Anlany: ..ale wiesz, że definicja to nie to samo co synonimy? Zresztą to właśnie napisałam facet synonim słowa mężczyzna. A przed zmianą kolega właśnie napisał że nie jest facetem tylko mężczyzną.
Ja z doświadczenia mówię - jeżeli facet po miesiącu znajomości nie zadeklaruje, że kocha i chce się (kiedyś) ożenić, to niech spada


@katinka: Większość kobiet bo takich deklaracjach po miesiącu od faceta ucieknie bo pomyśli, ze jakiś dziwny, ze sie za szybko napala i już wywiera presje.
@Anlany: jeszcze raz powtórzę, życie to ryzyko. Od jedzeni ryby do chodzenia po linie. do niczego nie dojdziesz nie ryzykując. Nie mówię tu o kwestii finansowej tylko ogólnym powodzeniu w życiu. Czy to małżeństwo czy kupno miksera. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby ludzie nie podjemowali ryzyka do dziś chodzilibysmy w skórach i wpierniczali surowe mięso. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybyś przypadkiem był daltonistą to informuje, że mam pod awatarem różowy pasek co oznacza kobietę.


@Retrospekcja: Gdybyś czasem była ciekawa to

1. Odpisywałem na szybko zanim zauważyłem jaki masz kolor i kim jesteś.
2. Tak naprawdę to mam w dupie czy jesteś ona, on, ono ale dziękuje że mnie nie zawiodłaś i postanowiłaś mi to wytknąć.
3. Nic sobie nie ubzdurałem, swoją opinię opieram na częstym (niestety zbyt częstym) kontakcie bezpośrednim
@Anlany: Ja to wiem xD My się chyba nie rozumiemy. Skoro ON napisał że "nie jest facetem tylko mężczyzną" a to synonimy czyli słowa oznaczające to samo, znaczy że walną głupotę. Dzisiaj te słowa znaczą to samo, kiedyś oznaczały osobę z definicji jaką podałam więc uważanie słowa facet za uwłaczające i gorsze jest całkowicie bezzasadne.
Instytucja małżeństwa się zwija, bo do ludzi dociera, że aby być szczęśliwym z osobą, którą się kocha, nie trzeba mieć błogosławieństwa od faceta w czarnej spódnicy ani pracownika urzędu cywilnego


@rotero: Tak tak sobie mów, zamieszkaj w NIemczech, zacznij zarabiać dużo, a później podatek dochodowy zje Ci pensje, no chyba, że się ożenisz. Ludzie samotni w Niemczech płacą większe podatki. Wiele małżeństw bierze ślub tylko w celu zaoszczędzenia kasy.
@DawajMario: No ja widzę, że zaryzykowałeś swoim majątkiem. Nie ma w tym nic złego, w końcu jesteś dorosły. Po prostu tak sobie myślałem, że skoro już jesteś po ślubie, to nie ma co oceniać za wcześnie tej decyzji. Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca ( ͡º ͜ʖ͡º)