Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@DawajMario: No można unikać i łamać prawo. Mozna założyć spółkę na cyprze i okłamywać urząd skarbowy, można założyć firmę na słupa, można w ogóle porwać byłą żonę i wtedy jak zniknie nic nie płacisz. Ale my tu rozmawiamy o działaniu zgodnie z prawem, po to żeby zauważyć jego mankamenty i być może kiedyś je zmienić z powrotem do sytuacji którą mieli nasi dziadkowie. Nie wiem czy się da, ale wtedy bym
@swinkapl: fajnie, że umiesz poświęcić się dla ukochanej :) Mój jak mówiłam o cichym ślubie to mówił nie bo on chce żebym miała najlepsze wesele na świecie. I w rezultacie nadal nie wiem kiedy i czy kiedykolwiek ślub wezmę ;p
@swinkapl: Związek polega na sztuce kompromisów. Skoro mówisz, że jest między wami przyjaźń to ja nie znam "przyjaciela" który zmusiłby mnie to zrobienia czegoś czego totalnie się nie chce i co jest bezsensu. Bo w tym momencie to jest na zasadzie "zrobię wszystko tak jak ona chce bo boje się ją stracić. No #!$%@?, jeżeli ona stawia sprawę w tym świetle to jest egoistką i #!$%@? jest a nie twoją przyjaciółką.
@Anlany: ale przepisanie majątku na kogoś innego i zatrudnieni się u tego kogoś nie jest żadnym przestępstwem, więc porównanie tego z porwaniem żony nie jest zbyt trafione.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DawajMario: No wiadomo o co chodzi, przypadkowe zepchnięcie żony ze schodów też nie jest przestępstwem, najwyżej tragicznym wypadkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo o co chodzi, intencje jedno, kategoria prawna drugie. Chodzi ci o uniknięcie płacenia, a mi chodzi o analizę patologicznej sytuacji prawnej, która do tego unikania w pierwszej kolejności cię zmusza.
@swinkapl: Nie. Po prostu rozkminić coś w stylu cichego, skromnego ślubu. Ona rezygnuje z rozmachu a ty się godzisz na cywilny i kościelny z mała ilością gości. Tzw win-win. No ale nie, tak jak piszesz ona ma to w dupie i ma być tak jak ona to sobie zaplanowała ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dziobaczka: Dziękuję i również życzę powodzenia na wspólnej drodze. Paradoksalnie wcale nie jest tak mało ludzi dla których jest to ważne. Ja tam mam łatwiej bo mam dobre wzorce:)
Co do rozpadu małżeństw, ja nawet nie myślę że tak może być. Najważniejsze to zrobić wszystko żeby się udało i wytrwale nad tym pracować. Moi rodzice są razem 40 lat i się za każdym razem śmieją jak ktoś im mówi "łoo dobry
@Anlany:

Widziałeś ile kobiet dostaje prawo do opieki nad dziećmi vs ile mężczyzn przy sprawach rozwodowych?

To jest ciekawy temat. Nawet najbardziej #!$%@? baba dostaje opiekę w zasadzie z automatu.

Jest to na tyle poważne, że rozwodnicy żyją średnio kilka lat krócej niż kawalerowie.

Jeżeli facet po rozwodzie nie jest w stanie się podnieść i założyć nowej rodziny to nic dziwnego że żyje krócej.
przez całą historię istnienia instytucji małżeństwa nie istniało pojęcie gwałtu w małżeństwie. To była wewnętrzna sprawa małżonków, tak samo jak nie można oskarżyć żony o kradzież np żarcia z lodówki.


@Anlany: Czyli co? Żona na każde zawołanie męża ma rozkładać nogi i być równie dostępna co kiełbasa w lodówce?