Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@DawajMario: No radzą sobie bardzo dobrze po rozwodzie. Dlatego rozwód to coraz bardziej atrakcyjna opcja dla kobiet. Dlatego faceci nie powinni się dawać obrączkować. Kilkadziesiąt lat temu rozwód był nie do pomyślenia. Teraz to powoli normalka.
Ale one sobie radzą, znajdują facetów w stylu pantofel do codziennej opieki, a do ostrego seksu jakiegoś młodego gościa na jedną noc czy coś w tym stylu.


@Anlany: Radzą sobie, bo przecież nie położą się i nie będą płakać, ale czy są szczęśliwe?
Kupują sobie młodych kolesi do seksu, jadą na antydepresantach i do przodu.
@DawajMario: Wysokość alimentów zależy od sądu. Zmiana ich wysokości trwa długo. Jeśli ktoś miał dobry biznes przez kilka lat, a poźniej przychodzi kryzys, musisz błagać o ich obniżenie itp itd. Różnie to bywa.
@Anlany: Daruj już sobie te strategie i stare teorie psychologiczne, faceta alfa - byka rozpłodowego i kobietę szukającą byka co zapłodnił jak najwięcej kobiet, bo wtedy wszyscy żylibyśmy w haremie i każdemu by to odpowiadało. teorie teoriami, a praktyka praktyką. też bym wolała, żeby i dziś ludzie bardziej się starali a mniej było #!$%@? się w sądach o duperele, a z drugiej strony, żeby ludzie faktycznie dojrzalej podchodzili do ślubu i
@Anlany: eh... To jeden z argumentów. Ani nie mam czasu ani ochoty pisania wszystkich bo to bezsensu. Pomijając fakt że na bank się ludzie nie zgodzą z częścią moich argumentów. Nie rozumiem dlaczego tak to ludzi boli z tym ślubem. Przecież nie musisz go brać. Ale dla innych może to być ważne.
@UndaMarina: A to nie wiem, chłop jakiś dziwny. Ja mam obiekcje przed wielkim weselem, ale i tak dojdzie do tego. Cywilny po cichu mógłbym już teraz wziąć. Na wesele mi szkoda pieniędzy... No ale trzeba. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po ile macie lat?
Radzą sobie, bo przecież nie położą się i nie będą płakać, ale czy są szczęśliwe?

Kupują sobie młodych kolesi do seksu, jadą na antydepresantach i do przodu.


@katinka: No, a ich byli mężowie ledwo wiążą koniec z końcem. Np w USA zabierają ci paszport tak długo jak długo płacisz alimenty. Chcesz gdzieś wyjechać - spoko, ale musisz z góry wszystkie alimenty spłacić.

Do tego dochodzą alimenty nie tylko na dzieci, ale
@Anlany: tu się mylisz kolego, można to w miesiąc uregulować. Biznes można przepisać na matkę i zatrudnić się tam na 1/3 etetu z 800 złotych pensji albo przepisać firmę na nowa małżonkę i wtedy ex-matka nie powącha żadnych alimentów. wiesz jakie sąd Ci zasądzi alimenty przy pensji 800 złotych?
@rskk: Eh, #!$%@? to jest twój post. Mam do wyboru być z najlepszą przyjaciółką i kontynuować 7 letni związek, albo postawić się dumą i nie brać ślubu w ogóle. Narzeczona chce kościelny i wesele, mi wystarczy iść do urzędu i zjeść obiad z rodzicami i teściami. No ale u ciebie zero-jedynkowo wszystko pewno jest.
@DawajMario: Zalety jak i wady są obopólne z tym że zazwyczaj to kobieta zostaje z dzieckiem więc dla potencjalnych kandydatek na żonę rozwodnik jest atrakcyjniejszy.

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile facetów chciałby mieć prawo do opieki czy nawet widywania dzieci, ale ich żony im tego nie umożliwają. Widziałeś ile kobiet dostaje prawo do opieki nad dziećmi vs ile mężczyzn przy sprawach rozwodowych? Mężczyźni którzy oddają połowę lub
Całą dyskusje można o kant dupy rozbić. Dziewczyna się niecierpliwi po czterech latach związku, że nie ma żadnego kroku ku legalizacji ich związku(co całkowicie rozumiem) a tu się odwalają dyskusję na temat tego jak to facet jest poszkodowany za każdym razem gdy bierze ślub, jak to zostaje bez niczego, jak to strasznie jest, że istnieje coś takiego jak "gwałt w małżeństwie".
Żadna strona nie przegada drugiej, są ludzie, którzy nie chcą małżeństwa
@swinkapl: Spróbuj jej przedstawić skromny ślub w samych superlatywach, że zamiast zapłacić za sale weselną możecie pojechać do stanów czy gdzieś na wakacje po ślubie. Może ją tym przekonasz :)