Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow #bekazkorwina
#januszkorwinmikke

ja #!$%@?ę :D jak tylko zobaczyłem ten jego niby punkt programu 'chcącemu nie dzieje się krzywda' o karze śmierci i o jego zapewnieniach, że morderca na własne życzenie się o to prosi [i że będzie się bał czy tam #!$%@? to było] to aż nie mogłem dowierzyć :DDDDD ten przygłup jest psychopatą bo nie ma innego wyjaśnienia jego kretynizmu

nawet jeśli kara śmierci będzie obowiązywać to morderca to morderca, te osoby zabijają BO TAK i nie przejmują się przeważnie tym, czy zginą... a ten kretyn myśli w tak naiwny sposób... druga sprawa to danie ludziom broni do ręki, wiem że to było wałkowane itd. ale do jasnej cholery... nie można być ślepo zapatrzonym w USA czy inne kraje z tym pozwoleniem, w USA wyrosła mafia, gangi, strzelaniny, ryzyko, że jakiś koleś się porządnie zamaskuje i dostanie to pozwolenie a potem zacznie na ulicy strzelać do ludzi, albo pozabija graczy w brydża itp. [zresztą jak ostatnio mało na turnieju pokemonów nie doszło do tragedii bo dwójka zbanowanych debili chciała powystrzelać uczestników i sędziów i kogo się tylko da xDDD]

ten człowiek nie ma pojęcia o kosztach leczenia prywatnego, samo ubezpieczenie nigdy nie pokryje tych poronionych sum jakie sobie życzą szpitale... musielibyśmy zarabiać chyba z 200-300tys rocznie plus móc odłożyć 10tys miesięcznie z samej pensji

mówcie sobie co chcecie, ale nie analizując reszty jego pomysłów ja odnośnie tych trzech punktów miałbym zdecydowanie lepsze rozwiązania;

uzbrojenie obywateli w wojsko społeczne zamiast nieudolnej straży miejskiej, oni musieliby pilnować porządku i mogliby strzelać do każdego kto demoluje, napada, grabi, gwałci, morduje itd. to by zapewniło nam naprawdę porządne bezpieczeństwo [przynajmniej na ulicy, a zwłaszcza nocą, bo tego po prostu brakuje]

co do leczenia, to powinno się zdecydowanie wprowadzić podatek od choroby w wysokości 100zł [później więcej w miarę wzrostu pensji] z którego pieniądze szły by do puli i mogłyby być przyznawane osobom które za leczenie mają do zapłacenia kwoty których ubezpieczenie im nie pokryje

tak po prostu byłoby fair...

a teraz czekam na nazywanie mnie lewakiem bo mam po prostu lepsze pomysły od waszego populisty

ogóle beka z niego, że chce 10zł za możliwość komentowania na swojej stronce bo niby poziom komentarzy spadł xDDDDDDDDDDDDDDDD DEBIL PO PROSTU NIE JEST W STANIE SKONFRONTOWAĆ OPINII ... janusz biznesu #!$%@?...
  • 9
@tigereg-bo-rucha-motzno: jeśli będzie kara smierci to morderca nie zabije ponownie po 30latach tak jak teraz sie to zdarza plus będzie tańszy dla podatnika przy sprawnie funkcjonującym państwie (póki co kary śmierci w usa kosztują miliony dolarów)

Gangi raczej nie dlatego że jest broń, przynajmniej nie jest to główny powód, jeśli tak to w niektórych europejskich państwach powinno być chociaż 1/3 gangow usa patrząc ile broni mają Szwajcarzy i Niemcy np

Ze
@Koller: w sumie to też w głupi sposób zignorowałem ten pomysł o karze śmierci, oczywiście, że morderce należałoby zlikwidować, chodziło mi po prostu o jego pseudo pomysł na poprawę bezpieczeństwa, a takie wojsko byłoby bardziej efektywne :/ no i raczej godne zaufania, w życiu bym nie czuł się bezpiecznie w tym kraju wiedząc, że jakieś przypały mogą się bawić w GTA czy coś...

generalnie smutne to jest, że takie porządne państwo
jeśli tak to w niektórych europejskich państwach powinno być chociaż 1/3 gangow usa patrząc ile broni mają Szwajcarzy i Niemcy np


@Koller: O Szwajcarii to zapomniałeś dodać, że od 2007 roku nie mogą posiadać amunicji do broni wojskowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Niemcy ponoć mają najostrzejsze prawo odnośnie posiadania broni w całej Unii.
i tak maja z 30x więcej niż my a jakis 30x więcej morderstw nie ma


@Koller: Nie 30 a 10. Morderstw ogólnie bardzo podobna ilość. Z użyciem broni 10x więcej. Poza tym przestępczość jest zależna także od setki innych rzeczy. Jak chociażby zamożność. Ciężko jest porównywać to na zasadzie, a w Usa można, a w Szwajcarii można. Ciężko byłoby nawet porównywać jeden kraj, jeżeli by wprowadził jakieś drastyczne zmiany w zakresie
@NuGuns: czemu, w miejscach gdzie liberalizowano dostęp w usa przestępczość spadala a tam gdzie ograniczono np uk i Australia wzrastala. Napady itp
@Koller: Cooo? :D
Przecież Australia jest sztandarowym przykładem jakie korzyści niesie regulacja dostępu do broni. Po paru strzelaninach w latach 80. wprowadzili ostre regulacje i co? Od tamtej pory ani jednej masakry z użyciem broni i liczba zabójstw oraz samobójstw ciągle spada.
jeśli będzie kara smierci to morderca nie zabije ponownie po 30latach tak jak teraz sie to zdarza plus będzie tańszy dla podatnika przy sprawnie funkcjonującym państwie (póki co kary śmierci w usa kosztują miliony dolarów)


@Koller: Twierdzisz, że w USA źle zorganizowano cele śmierci? Co się tobie marzy? Chiny? Kara śmierci w cywilizowanym kraju jest kosztowna a więc argument ekonomiczny mocno chybiony.

Gangi raczej nie dlatego że jest broń, przynajmniej nie