Wpis z mikrobloga

Apeluję do użytkowników świateł led w samochodach*(szczególnie jeżdżących po zmroku). Żeby wam się w dupach nie poprzewracało z tego dobrobytu, który zafundujecie sobie z pieniędzy zaoszczędzonych na hektolitrach paliwa dzięki waszym janusz-ledom! Jaki jestem #!$%@? oszczędny! Ledy z Tesco i zaraz tdi pali 0,00000001l/100km mniej! #!$%@?, że ledwo świecą, ja oszczędzam frajerzy,a wy nadal na H7? Nawet mi was nie żal!!1!

Wylewam gorzkie żale, bo już mnie to #!$%@?ć zaczyna. Jakaś moda na montowanie #!$%@?, tandetnych światełek i jeżdżenie na tym gównie nawet jak się już ściemnia... Na stacjach diagnostycznych powinni dawać #!$%@?, a nie przeglądy podbijać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

*Pomijam fabryczne

#gorzkiezale #motoryzacja #januszemotoryzacji
S-Type - Apeluję do użytkowników świateł led w samochodach*(szczególnie jeżdżących po...

źródło: comment_X8uhbZ9ez3lUKF8hnfcLB2QlXq9sBhqL.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@S-Type: kupuje Janusz passeratti w TDI za wszystkie piniondze a potem jak się żarówka przepali to nie stać na wymianę i z tej cebuli montują jakieś chińskie gówno z allegro którego nie widać.
  • Odpowiedz
@Jade: To akurat nie tylko w passeratti w każdym złomie to montują tu nie ma znaczenia jaki samochód:P. Jedziesz ulicą patrzysz ze koleś nie ma włączonych świateł mrugasz mu i pokazujesz by włączył on jest na twojej wysokości a dopiero wtedy się je widzi no co za zjeby.
  • Odpowiedz
@S-Type: Zgadzam się w 100%, wczoraj spotkałem takiego barana w starej mazdzie której nie było widać pod wieczór. W moim mieście jest jeszcze jeden stary mercedes okularnik, który z kolei ma tyle ledów że widać go z kilometra(w tym jeden długości ok 50 cm nad rejestracją). Poluje na niego i jak mi się uda go sfotografować to wrzucę na mirko bo to naprawdę niesamowity okaz.
  • Odpowiedz
@S-Type: Ciekawe że w innych krajach nie trzeba mieć dziennych i jakoś żyją. Jak nie świeci to nie widzisz ?
Oświece cię - odbłyśniki się wypalają - tańsze gwno ledy niż ich renowacja albo nowe lampy :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 58
@milopuch: Przypominam, że w Polsce jest obowiązek jazdy na światłach... Co mnie obchodzą inne kraje? Pokaż mi kraj, w którym po zmroku nie trzeba jeździć na światłach tylko na jakimś gównie. Jeśli często wypalają Ci się odbłyśniki to gratuluję zakup auta.
  • Odpowiedz
@S-Type:

No niestety muszę się z tym zgodzić. Często te ledy są bez homologacji, kupione za parę złotych na aukcjach, poprzepalane diody, mrugają, a świecą fatalnie. Ich nabywca nawet nie zdaje sobie sprawy, że może za nie dostać po kieszeni, bo nie mają homologacji. Dobre ledy swoje kosztują.
Natomiast dla mnie i tak absurdem jest by świecić światła w dzień. Dochodzi do takich sytuacji, że masa samochodów ma poprzepalane żarówki
  • Odpowiedz
@Hejkumkejkum: ja jestem mimo wszystko za jazdą na światłach w dzień, żarówka to nie jest mimo wszystko duży koszt, wymiana zazwyczaj zajmuje nie więcej niż 5 minut, a są momenty zwłaszcza na drogach otoczonych drzewami, jakich jest w Polsce dużo, gdzie jednak o wiele lepiej widać nadjeżdżający samochód na światłach. Rzeczywiście poza tym większość czasu używanie świateł w dzień nie przynosi korzyści, ale te kilkadziesiąt złotych na żarówki raz na
  • Odpowiedz
@S-Type: światła LED są do jazdy dziennej - po zmroku nie powinno się ich używać i tyle.
a że w dzień nie widzisz ? to chyba inna sprawa
Orginalne odbłyśniki helli wypalają się szybko i w nocyh i starych autach - pytanie ile kkm robisz rocznie - dla jednego 30kkm rocznie to dużo dla drugiego 60kkm.
Średnio robie 50kkm - twój strucel za 20 koła nie przeżyłby u mnie 5
  • Odpowiedz
@veed:

Robili jakieś badania i w praktyce okazało się, że wcale te światła bezpieczeństwa nie poprawiły bo zmniejszyły czujność uczestników ruchu, pieszych. Gdy trafi się człowiek jadący bez świateł to jest już zupełnie niewidoczny gdyż w psychice innych uczestników ruchu jest zakodowane, że samochód = światła.
A takich osób jest sporo co to poruszają się bez świateł w dzień.
Jeśli chodzi o wymianę żarówki to niestety nie jest to 5
  • Odpowiedz
ja jestem mimo wszystko za jazdą na światłach w dzień, żarówka to nie jest mimo wszystko duży koszt, wymiana zazwyczaj zajmuje nie więcej niż 5 minut,


@veed: mieszkasz na stacji obsługi technicznej czy należysz do grupy oślepiających? - bo po wymianie żarówki trzeba ustawić światła. W Polsce wg badań ITS sprawne* oświetlenie ma 1% samochodów (ale aż 10% ma sprawny* jeden reflektor) - świetny wynik prawda?

*) kryterium sprawności jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@milopuch: Sądząc po ostatnim zdaniu to robisz te kilometry w foteliku na tylnym siedzeniu... Robię 100km dziennie + wypady po Europie w wakacje. Wyobraź sobie, że jeszcze nigdy nie miałem potrzeby wymiany odbłyśników. Polecam nie kupować żarówek w marketach. Jak się nie umie dbać o auto to i roku nie pojeździ...
  • Odpowiedz