Wpis z mikrobloga

Apeluję do użytkowników świateł led w samochodach*(szczególnie jeżdżących po zmroku). Żeby wam się w dupach nie poprzewracało z tego dobrobytu, który zafundujecie sobie z pieniędzy zaoszczędzonych na hektolitrach paliwa dzięki waszym janusz-ledom! Jaki jestem #!$%@? oszczędny! Ledy z Tesco i zaraz tdi pali 0,00000001l/100km mniej! #!$%@?, że ledwo świecą, ja oszczędzam frajerzy,a wy nadal na H7? Nawet mi was nie żal!!1!

Wylewam gorzkie żale, bo już mnie to #!$%@?ć zaczyna. Jakaś moda na montowanie #!$%@?, tandetnych światełek i jeżdżenie na tym gównie nawet jak się już ściemnia... Na stacjach diagnostycznych powinni dawać #!$%@?, a nie przeglądy podbijać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

*Pomijam fabryczne

#gorzkiezale #motoryzacja #januszemotoryzacji
S-Type - Apeluję do użytkowników świateł led w samochodach*(szczególnie jeżdżących po...

źródło: comment_X8uhbZ9ez3lUKF8hnfcLB2QlXq9sBhqL.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@studentskyyy: W moim aucie wymiana żarówki z przodu to udręka, więc robię to w ASO lub w zaprzyjaźnionym warsztacie, więc światła są regulowane. Staram się nie być samolubnym #!$%@? i nie oślepiam innych.
  • Odpowiedz
@S-Type: a wystarczy przerobić sobie instalację tak, żeby światła mijania świeciły po zapłonie (bez pozycji - w 2009r weszła ustawa, która na to pozwala), ale nie januszledy są takie fajne...
Od siebie jeszcze dodam, że od cholery Januszy po zmroku jeździ na przeciwmgielnych przednich + mijania... są i tacy, którzy z tyłu włączają... szkoda słów.
Jeszcze odnośnie przeciwmgielnych tylnych - wiele osób jak je włączy, to nie potrafi ich już
  • Odpowiedz
@S-Type: ale wlasnie o to chodzi, ze na stacji sprawdzasz tyllko umiejscowienie,homologacje i dzialanie. Nie sprawdzasz światłości. To robisz tylko przy drogowych. To nie wina diagnostów kolego:)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maciejaszek: To jest właśnie dla mnie nie do ogarnięcia, bo dwa lata temu na przeglądzie diagnosta marudził, że mam lekko zmatowiałe klosze od zewnętrznej strony. Jeśli na to zwracają uwagę to czemu nie patrzą na beznadziejne oświetlenie kiepskich ledów?
  • Odpowiedz
@S-Type: Bo nie muszą. Homologacja wybita na lampie stwierdza, że świecą w normie. Inna sprawa, że wielu diagnostów tego nie robi. A według przepisów co do ledów diagnosta ma sprawdzić:
1. Liczba świateł niezgodna z wymaganą przepisami.
2. Barwa inna niż biała.
3. Rozmieszczenie na pojeździe niezgodne z przepisami.
4. Podłączenie elektryczne niezgodne z przepisami.
5. Nieodpowiednia
  • Odpowiedz
@S-Type: Też mnie to irytuje. A jeszcze bardziej jak się robi szaro wieczorem i deszcz pada. Ten gównoled jeszcze bardziej wtedy oślepia, niż normalne światła...
  • Odpowiedz