Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #webdev i #webdevhelp ! Chciałbym zrobić jakiś zestaw funkcji czy klasę w #php do opisu reguł dostępności jakiejś rzeczy np. sklepu w ciągu tygodnia. Chodzi o to, że powiedzmy sklep jest czynny od poniedziałku do piątku od 8 do 20, w soboty od 10 do 18, a w niedziele od 10 do 12 i od 14 do 16. Wiem, że mogę to rozpisać na jakąś tablicę, gdzie klucz to dzień tygodnia, a wartości opisują godziny dostępności.

Problem polega na tym, że dane mają być wprowadzane przez użytkownika z formularza HTML i nie wiem, jak to ugryźć. Na upartego mogę zrobić po dwa pola dla każdego dnia tygodnia, ale wtedy to rozwiązanie nie pasuje do niedzieli, gdzie jest przerwa w działaniu sklepu. Wiecie może, czy jest może jakieś gotowe rozwiązanie #javascript , żeby zrobić taki formularz z kalendarzem, który pomoże mi to wykonać?

Zawołam też #drupal , bo to na nim działam.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zaszczyk: Od strony backendu też o tym myślałem. Tylko nie wiem, jak to najprościej zrobić od strony użytkownika i formularza HTML.

Mogę zrobić coś takiego, że użytkownik wykonuje akcję przez AJAX i dostaje 3 nowe pola - Dzień tygodnia, godzina otwarcia, godzina zamknięcia. W przypadku niedzieli (bo tam są dwa zakresy), to już muszę rozwiązać w backendzie, czy sklep ma działać w danym momencie, czy nie. Tylko miałem nadzieję, że
panDocent - @Zaszczyk: Od strony backendu też o tym myślałem. Tylko nie wiem, jak to ...

źródło: comment_8pIa1oZzs1GOHn8ZPNrtozOto7G3WVGu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MacDada: Wow, dzięki, że mi to napisałeś! Jesteś wielki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybym mógł postawić Ci p--o przez internet, to z chęcią bym to zrobił ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@MacDada: Szalejesz, Dzięki!
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
( ͡ ͜ʖ ͡)

A co do reszty czyli formularza HTML, to zrobię to w AJAX. Za każdym razem jak użytkownik kliknie dodaj, to pojawią się 3 pola i będzie można opisać przedział działania sklepu, np. poniedziałek od 8 do 20. Przy wysyłaniu wszystko się przerobi na JSON i
  • Odpowiedz