Wpis z mikrobloga

Czas na kolejne podsumowanie Case Clickera. Ostatnie wrzuciłem jakieś 4 dni temu, a od tego czasu bardzo dużo się zmieniło.

Podobnie jak poprzednio podzielę to na punkty.

Pobrania / statystyki
Liczba pobrań rośnie coraz szybciej, grę łącznie zainstalowano już ponad 6500razy i obecnie jest ona aktywna na ok. 4 tysiącach urządzeń.

Codzienna liczba pobrań też trochę rośnie, parę dni temu dobijałem do 500 pobrań dziennie, a obecnie jest już to prawie 1000 (wczoraj było 850, ale dzisiaj spodziewam się już 1000).

Jeśli tak dalej pójdzie to może mi się nawet uda dogonić #revoid .

Pozycja w Google Play
Na pozycję w nowościach w google play jeszcze nie mam co liczyć, ale dobra wiadomość jest taka, że po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "clicker", gra jest na 5 miejscu.

Facebook
Fanpage na facebooku także coraz bardziej się rozrasta, na chwilę obecną ma on już ponad 250 like'ów!

Opinie w google play
To co mnie zaskoczyło to ogromna ilość pozytywnych opinii. Na chwilę obecną grę oceniło 256 osób, a opinię wystawiło aż 155. Średnia ocena to aktualnie 4.68, ale ciągle rośnie. Cieszy mnie to, że tyle osób zauważa częste aktualizacje.

Reklamy
Tu akurat nie ma się czym chwalić, zysk za 1000 wyświetleń się ustabilizował i wynosi około $0.3-0.5. Kwestia tego, że dostawca reklam płaci za instalacje reklamowanych aplikacji, a nie za wyświetlenia.

Aktualizacje
Od ostatniego podsumowania weszły 2-3większe aktualizacje. Dodałem system souvenirów, codziennych nagród, alertów w menu, system misji, animacje przy klikaniu i wiele innych rzeczy. A pomysłów jeszcze jest dużo więcej :-)
A jeśli ich braknie... cóż, zawsze można przeczytać opinie, gracze miewają naprawdę dobre pomysły.

Beta
Szukam paru osób, które chciałyby uczestniczyć w testowaniu nowych wersji aplikacji. Pojawiały by się one przeważnie na jeden dzień przed wypuszczeniem ich jako normalne wersje i zawierałyby jeszcze nie wprowadzone nowości.
Jeśli ktoś jest chętny to może się zapisać do bety klikając tutaj.

#gamedev #android #googleplay #caseclicker
@rumcus @botanicFTS
Crypton3 - Czas na kolejne podsumowanie Case Clickera. Ostatnie wrzuciłem jakieś 4 dn...

źródło: comment_oX4y5biP1mqxhxT4zEu1olvvD0AFN2oi.jpg

Pobierz
  • 25
@zgredinho: W sensie, że Valve? Prędzej, czy później pewnie zacznie, ale w markecie jakoś jest kilka case simulatorów, które mają po 500k+ pobrań, więc aktualnie raczej nic z tym nie robią.
@Crypton3: Bardzo dobry clicker! Gratuluję! Pykam codziennie, polecam komu się da. :D Masz plusa za brak bannerów reklamowych i innego szajsu. A reklamy video może zmień na takie, które nie dają leada za instalacje.

P.S. Proszę, daj potwierdzenie sprzedaży skina/skrzynki. Na przykład z możliwością wyłączenia w opcjach jak ktoś chce. :)
@Redlic: Dzięki. Zastanawiam się obecnie nad zmianą reklam na AdMob, z tego co słyszałem to oferują lepsze stawki. Tyle, że także płacą tylko za kliknięcia i instalacje, obecnie prawie nikt już nie płaci za same wyświetlenia.

Co do propozycji - dobry pomysł, sam przez przypadek parę razy kliknąłem w niewłaściwy button.
@botanicFTS: Pomyślę nad tym. Właśnie pracuję nad dodaniem kapsułek z naklejkami, ale kompletnie nie mam pomysłu jak to zrobić. Najlepszym pomysłem było by szukanie tych kapsułek podobnie jak normalnych skrzynek, ale problem w tym, że nie mam gdzie tego umieścić.

Myślałem nad jakimś przełącznikiem do zmiany okienka szukania skrzynek na okienko szukania kapsuł z naklejkami, ale nie wiem czy to przejdzie. Ale w sumie... można by połączyć szukanie skrzynek z szukaniem