Wpis z mikrobloga

Pytanie do homofobów. Powiedzcie mi, skąd bierze się wasza nienawiść? To jest bardzo interesujący temat do dyskusji. Segregowanie ludzi ze względu na orientację jest tak samo żałosne jak rasizm. Napiszę tu też, że nie jestem gejem, bo to może nie być oczywiste. #lgbt
  • 105
  • Odpowiedz
  • 81
@mateuz: nie jestesmy homofobami. To homoseksualnisci sa heterofobami. Zobacz w naszym kraju masz legalnosc zwiazkow homoseksualnuch,gdyby ich nie bylo to taki pirug by byl w wiezieniu jak sie dzieje np w rosjii. Legalizacja takich zwiazkow malzenskich kest zla bo ludzie zaczna traktowac to jak norme w szczegolnosci dzieci i ich "homoseksualizm" bedzie stanowil wymog i zbyt wielka akceptacje a nie swiadomy wybor ltory prawdziwo homoseksualisci oglaszaja dopiero w wieku doroslym gdy
  • Odpowiedz
@wojtulas: Zapoznaj się dokładniej z terminem „homofobia”.

Dlaczego „wykręcamy numer”, gdy do kogoś dzwonimy, choć niczego (zazwyczaj) przecież się wtedy nie wykręca? Dlaczego mówimy „samochód”, skoro on jeździ, a nie chodzi? Dlaczego mówimy „bieg rzeki”, choć rzeka płynie, nie biegnie? Dlaczego wykałaczka nie służy (zazwyczaj) wybierania kału?

Bo słowo ma takie znaczenie, jakie nadadzą mu użytkownicy języka; nie da się rozłożyć słowa na części pierwsze, aby poznać dokładnie jego znaczenia –
  • Odpowiedz
@Keffiro: Gimby nie znajo:
Samochód - chód jest formą przemieszczania się. Samochód, jak sama nazwa wskazuje - jest rzecza, która wykonuę tę formę za nas(będąc w środku).

Bieg rzeki - chodzi tutaj o spływ rzeki, czyli znów o przemieszczanie się. ;>.

Wykałaczki pierwotnie służyly do wbijania(i nadziewania czegoś na nie) w owoce czy mięsa. Prawdopodobnie pochodzą od tego, że się nimi wykłuwało dziury(w owocach, mięsach).
S.....e - @Keffiro: Gimby nie znajo:
Samochód - chód jest formą przemieszczania się....

źródło: comment_pm33GGAHGYhDMGXNZieNx5wH5I6zFfO4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Saute: No ja sobie doskonale zdaję sprawę skąd się wzięły te wyrazy. Posłużyło mi to jako przykład tego, że nie powinno się wszystkiego analizować dosłownie.
  • Odpowiedz