Wpis z mikrobloga


Na wniosek @archive postanowiłem w kilku słowach opisać dziejszą trasę. Ogólnie jedna z trudniejszych jak nie najtrudniejsza wyorawa górska jaką odbyłem. Początek nie zapowiadał sie źle. Pomimo 1000m w pionie do pokonania szlak rozpoczynał się ścieżką leśną, miejscami nawet asfaltową. Po kilku kilometrach zaczął się odcinek szlaku który kilkunastokrotnie przecinał sie z górski potokiem, albo wręcz biegł jego korytem. Przez opady z dnia poprzedzającego wyprawę wszystkie skały i kamienie były strasznie śliskie. Wiele razy nie pozostawało nic innego jak tylko wejść w wodę powyrzej kostki i przejść na pałę przez strumień. W drodze powrotnej również nie odbyło się bez przygód. Trafił nam się dość spory odcinek wiatrołomów, których nie dało się obejść. Jedynym wyjściem było przejść po zwalo ych panich drzew, balansując ok 2 metrów nad powierzchnią ziemi. Potem dwa razy urwały się oznaczenia szlaku (na zielonym szlaku do Ludrovy), więc musieliśmy posiłkować się nawigacją turystyczną. Żałuje jedynie, że pogoda nam nie spasowała i szczytowe partie spowijały dość gęste chmury.


18) Niskie Tatry | 24.05 | Ludrová - Salatín - Ludrová
640 - 21 = 619
#gory #1000kmpogorach #truestory #coolstory
Pobierz lukaszmarynczak - ! W skrócie: w styczniu tego roku postanowiłem, że w 2015 roku prze...
źródło: comment_Ex1d0uYxM8KcVWsHdtkiqKqfWLtbL9p0.jpg
  • 4