Wpis z mikrobloga

Koderów brak a firmy się prześcigają na benefity, małe firmy nie są temu w stanie sprostać...


Czyli w korpo są benefity? A jakie są ogólne różnice w różnych wielkościach firm, małe, średnie, korpo?W małych raczej ma się większy wpływ na zadania i można ciekawe rzeczy robić i się uczyć? Bo w korpo to raczej być trybikiem w maszynie i się nie wychylać? I w korpo zarabiasz jak wpadasz w jakieś ich głupie widełki nie wiadomo czym dyktowane (albo taka próba manipulacji na tobie)?

I ogólnie opiszcie różne typy firm czym się różnią, charakteryzują, i jakie do kogo (jakiego człowieka) pasują?
Np.spotkałem się z firmą gdzie pracodawca mówił że... godziny pracy są dowolne, robisz tyle ile uważasz za słuszne, trochę zapachniało sektą...
Po drugiej stronie są firmy gdzie przychodzisz punktualnie co do minuty (stałe godziny pracy), chodzisz w garniturze jak robot i wychodzisz punktualnie (albo po nadgodzinach ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Możeciecie też podać przykłady firm - nazwa i jakie zwyczaje tam panują.

#it #programowanie #praca #pracbaza #studia #warszawa #polska #emigracja #oswiadczenie #pytanie #debata pracodawcow #hr #januszebiznesu #biznes
  • 17
samemu sobie to kupić.


@Leniwiec1: są pewne rzeczy, których jako osoba prywatna nie kupisz, bo albo nie jesteś firma, albo sprzedają "hurtowo", a korpo czasami daje takie rzeczy pracownikom. Zresztą poniekąd Multisport tak właśnie działa.
@leoha: zgadza się, multisport jest zajebiste, ale bądźmy szczerzy - w tej branży zarabia się dobre pieniądze i każdy może sobie sam kupić karnet na siłownię albo basen, a jak chce sobie raz albo kilka razy w miesiącu pójść do innego obiektu - na tenisa, to może zapłacić z własnej kieszeni.
te benefity tak ściągają ludzi? bilety do kina albo karta multisport to fajna sprawa, ale przecież nie jest to dużo warte i lepiej zarabiać ciut więcej i samemu sobie to kupić.


@Leniwiec1: eee szczerze mówiąc ja nawet nie wiem co to za benefity miałyby być, to @marcin91 mi powiedział o benefitach w korpo, jeśli mają być faktycznie takie jak mówisz to słaba to karta przetargowa. Multisport faktycznie już lepszy ale też
@bez_pracy_brak_kolaczy przeinaczasz i źle czytasz, nigdzie nie pisałem o korpo i benefitach. źle mnie tez zrozumiałeś, że to jedyna karta przetargowa - niejedyna. Gubisz kontekst... Rozmawiaj z ludźmi którzy prowadzą firmy albo przynajmniej rekrutacje. Pytanie o to koderów jest bez sensu bo z ich punktu widzenia wygląda to całkiem inaczej.
Pracuje w korpo i to co napisales w pierwszym poscie nijak ma sie do tego jak to u mnie wyglada


@m_____: a jak wygląda u ciebie?

Pytanie o to koderów jest bez sensu bo z ich punktu widzenia wygląda to całkiem inaczej.


@marcin91: no ale ja jestem koderem, więc dobrze się składa że poznam bliższy mi punkt widzenia.

źle mnie tez zrozumiałeś, że to jedyna karta przetargowa - niejedyna.


@
@bez_pracy_brak_kolaczy: Ja akurat outsourcing wiec rożne projekty. U mnie 8h, staram sie nie zostawać dłużej. Multisport, medicover i karta sodexo co miesiac. W porządku atmosfera, śniadanie jem już w pracy, jak zreszta połowa osób. Niestety rownież milion rożnych dziwnych procedur jak to w każdym korpo. Przynajmniej stabilnie w kwestii wynagrodzenia i zatrudnieniu.