Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...

źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
Chyba nigdy nie byliście na Ukrainie. Ja ostatnio tam jestem dosyc często. Dla nich 450 zł na tydzień to bardzo duzo! Jak rozmawiałem z Ukraińcami to twierdzili, ze praca za 9zł za godzinę w Pl to dla nich raj. Na UA jest bieda i to straszna... Wojna z Rosja im tego nie ułatwia. Spadająca wartość hrywny, drożejące produkty w sklepachz
  • Odpowiedz
@janek_kos: Oni mają prawie 2000zł. Po opłaceniu kolacji wychodzi im 1800zł, które mogą wysłać na Ukrainę. Mało? Ciekawe ilu Polakom zostaje 1800zł po opłaceniu mieszkania+żarcia.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: i w polsce nie znalazłeś pracownika za takie warunki?
Nie wiem z którego regionu jesteś, ale myślę że jeśli mieszkanie i żarcie w robocie dajecie to jest to bardzo dobry układ. Czy na czarno czy nie to już nie ważne.
Ja tam szukałem roboty w wykończeniówce i miałem chęci do pracy bo chciałem się nauczyć fachu, no to wszyscy tylko z doświadczeniem i dupa była, nikt nie przyjmował.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Zwracam honor. Jesli maja zapewniony obiad i przede wszystkim mieszkanie, to jest to w miare uczciwa stawka. Przepraszam, nie doczytalem. Nie zmienia to faktu, ze mamy juz 2015 i w calej Polsce niewykwalifikowany pracownik powinien zarabiac okolo 3-4 euro za godzine pracy jesli chcemy kiedys te Europe w koncu dogonic.
  • Odpowiedz
@Myrcin-: A pomyślałeś, że oni wysyłają pieniądze na Ukrainę żeby rodzina miała na mieszkanie i żarcie? Więc na pewno równo 1800zl. im nie zostaje. Poza tym liczy się też ilość roboczogodzin a nie tylko kwota zarobionych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Dobrytyp: He? Napisałem, że mogą wysłać nawet 1800zł miesięcznie. Najstarszy z nich ma 27lat więc zgaduję, że za wiele dzieci to oni nie mają. Jeśli w Polsce zostaje im 1800 na przyjemności to i tak można fajnie balować.

@jestem_w_szoku: Tak, bo w innych krajach nie płacą minimum ile muszą, aby znaleźć i utrzymać pracownika tylko 10razy więcej, dzięki czemu i tak zachowują konkurencyjność w stosunku do innych firm. robisz #!$%@?ę
  • Odpowiedz