Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
Pobierz mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...
źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg
  • 240
pislaem


@Aryo: Świetnie to ująłeś. Prowadzenie biznesu w budowlance to orka na ugorze. Niestety większość wykopków nie rozumie jak działają misie. Zwłaszcza w usługach budowlanych. Nikt nie wsrrzymuje wyplat dla frajdy, albo żeby zatankowac nowe bmw. Czasem po prostu nie ma i trzeba liczyć na wyrozumiałość pracowników. Urzędy nie maja wyrozumiałości.
@tomaszk-poz: Ogłosili upadłość i o ile wiem to już sprawa komornika czy tam syndyka. Firma jednak nie zdołała przetrwać tej sytuacji dodatkowo szef bał się że zlicytują mu dom etc. ogólnie bardzo szkoda, bo płacił bardzo dobrze, powiem jedynie że osoba z rodziny po upadku firmy przeszła depresję i do dziś jest na lekach i nie dziwię się, bo mieć super robotę, a potem przez dwa lata szukać jakiejkolwiek pracy dewastuje
@tomaszk-poz: Wiesz to wyglądało tak że najpierw przez 2-3 miesiące ciągle czepiali się jakichś bzdetów np. nie podpisali protokołu odbioru raz że coś tam krzywo, poprawianie to 2-3h, ale oni ustalali że przyjdą tydzień później sprawdzić, potem że podłoga brudna (to był całkiem lol) i znów to samo, wreszcie #!$%@? się i spytali pełnomocnika o co im chodzi. No i odpowiedzieli że jak zamawiali projekt to mieli pieniądze na zaliczkę wstępną,
@CichyGlosZTyluGlowy: Oisalem juz i tym kiedys. Jakos jak przychodzi do odbioru inwestycji to nikt nie chce mi dać 2x więcej. Raczej każdy chce jak najtaniej, to co ja mam odpuścić sobie swoje zarobki, żeby dać pracownikom? Wykop logika... Myślisz, ze jak stajemy w przetargach to ktokolwiek bierze pod uwagę czy pracownicy dobrze zarabiają? Nikt o tym nawet niw myśli. Ma być tanio i dobrze. Moje zadanie polega na takiej organizacji, żeby
@tomaszk-poz: drogie, moglem w prosty sposob oszukac i powiedziec, ze to ja szukam mieszkania, pracujacy kawaler. Ale zrobilismy to uczciwie, mowiac ile osob i jakiego typu bedzie mieszkac. wtedy rzadko kto chce wynajac cokolwiek.

prace wykonujemy w roznych miejscach polski wiec zakup mieszkac pracowniczych odpada. Jesli wykonujemy prace dla deva mieszkaniowegi czesto padaja propozycje rozliczen bezgotowkowych w formie mieszkan... :3