Wpis z mikrobloga

#pogoda #polska

To nie jest temperatura dla białego człowieka. Ponad 20 stopni w Warszawie o 2:30. W nocy organizm potrzebuje chłodu do wypoczynku. A jutro ma być jeszcze cieplej.
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 34
@Pas-ze-mna-owce: to masz coś nie tak z fizjologią. 25 stopni to ciężko zasnąć normalnie. 20 stopni to jest uznawane za granicę upalnych nocy. Nawet dla osób starszych, które mają spowolnioną przemianę materii jest 20-25 stopni. Dla dzieci jest to 18-20, a normalnie 16-19 stopni.
  • Odpowiedz
  • 20
@CockroachMaster: akurat pierwsze rozwiązania chłodzące to hindusi robili. Klimatyzacja bez prądu. W podłodze domu masz gliniane rury, wypełnione słomą, moczysz to i przepływ powietrza schładza mocno, bo jest odbierane z powietrza ciepło na parowanie. Przy dość mocnym wietrze i odpowiednim kształcie rur, gdzie zachodzi dodatkowo rozprężanie powietrza możesz mieć nawet lokalnie kilka stopni. Berberowie stosują porowate dzbany gliniane z wodą w korytarzu do domu. To też chłodzi, ale nie tak
  • Odpowiedz
@Rasteris: Szybkie przypomnienie, że to Bangkok jest jednym z miast, gdzie najwięcej ludzi emigruje i to BIAŁYCH z powodu niesamowitego ogólnego klimatu, jaki tam panuje, oraz jest jednym z głównych celów turystycznych i marzeniem wielu ludzi, a temperatury sięgają tam 37 stopni „ZIMĄ”
  • Odpowiedz
  • 31
@malinq: a u nas tymczasem zwiększa się ruch turystyczny z Grecji nad Bałtyk. Grecy uciekają od upałów u siebie. W tym roku już jest w basenie Morza Śródziemnego kilkadziesiąt zgonów z powodu wysokich temperatur. Wczoraj w Warszawie widziałem 3 karetki udzielające pomocy osobom, które zasłabły.
@ForTravelSayYes - Ty byłeś kiedyś w temperaturze 37 stopni w wilgotnym klimacie? To już jest temperatura bliska zagrożeniu życia. I 37 stopni przy wysokiej
  • Odpowiedz
@Rasteris: tru, po azji/ameryce płd jeździłem to ciężko było wykonać jakąkolwiek aktywność fizyczną, weszliśmy na małą górkę to mogłem wykręcać koszulę. Jednakże, inny feeling takiej temperatury jest jak jesteś na wakacjach, niż jak siedzisz w chacie i masz jeszcze pracować. Ja nawet do biura nie mam jak podjechać do klimy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
i to BIAŁYCH z powodu


@ForTravelSayYes: BIALI i STARZY ludzie tam emigrują bo dziwki są tanie, a nie z powodu niesamowitego klimatu xD Z powodu niesamowitego klimatu to można do argentyny, do klimatu CFA wyjeżdzać, bo to jest idealny klimat.
  • Odpowiedz
  • 0
@qbuteq: o ile zaśniesz przed wyschnięciem, inaczej czynność trzeba powtórzyć. Co nie zmienia faktu, że organizm gorzej się regeneruje. Gorzej śpisz, trudniej odpocząć.
  • Odpowiedz
@Rasteris: "nie umiem" to celowa hiperbola. Po prost lubię tak najbardziej, a 22-23 to absolutne minimum. Moja narzeczona w ogóle ustawiła kiedyś w hotelu 30 stopni i przykryła się kołdrą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to już dla mnie było za dużo xd
Przy 16-19 to się nie da nawet w mieszkaniu funkcjonować przecież XD
  • Odpowiedz