Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
Pobierz mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...
źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg
  • 240
@mistrz_tekkena: U mnie na budowie też są Ukraińcy. Za swoją pracę dostają jednak 12 zł/h
Polacy za taką samą pracę, na takim samym stanowisku - 10 zł.

Pracują dopiero tydzień że tacy zadowoleni? U mnie po kilku miesiącach robili łaskę że pracują (przynajmniej część z nich).
@mistrz_tekkena: za 7.5zł na godzinę to Polak nie będzie szczęśliwy. Człowieku, Ty plujesz w twarz tym ludziom. Jesteś dupa, a nie przedsiębiorca. Na budowie mniej niż 15 na godzinę to się nie dziw, że ukraińców musisz ściągać..
@mistrz_tekkena: Ty cebularzu pracodawco, kapitalistyczna świnio! Jak śmiesz obcym płacić i o mało piniądza zamiast zatrudniać swoich po stawce godzinowej minimalnej zgodnie z rekomendacjo OPZZ? Przez takich jak ty emigracja i bieda! Że zatrudniając po 2 razy wyższej stawce będziesz miał mniej pieniędzy w kieszeni do wydania albo zbankrutujesz, a tak to Ukraińcy pracują tanio na polski dobrobyt? Bankrutuj, kapitaliści wyzyskiwacze do piachu!
@mistrz_tekkena: yyyy. Zakładając, że spec zarabia godziwie to po co mu podnosić. Wiesz, płacąc 7,5zł schodzisz poniżej minimalnej, więc pewnie do tego umowa-zlecenia. Twoje warunki płacowe są poniżeniem pracownika i licz się z tym, że jak ukraińcy trochę tu pobędą i zobaczą jak bardzo ich wyzyskujesz to coś odjebią. Nie bądź zaskoczony.
Może na jakiejś wsi prowadzisz ten biznes ale w moich okolicach nikt by do pracy na budowie za takie