Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina

2 tygodnie temu przyjelismy do roboty fizycznej 4 ukraincow.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak sie spisuja.
Nie sa to fachowcy, bo nie specjalistow szukalismy, najstarszy ma 27 lat

Co ich odroznia od polakow:
pija tylko po robocie
sami szukaja roboty, w sensie nie kreca sie jak smrod po gaciach, byleby tylko zmiana sie skonczyla
sa grzeczni, do wszystkich mowia pan,
okolo 50% bardziej wydajni
sa punktualni przynajmniej na razie.
nie marudza jesli z przyczyn nie zaleznych spoznimy sie z wyplata tygodniowki
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.

Polacy nie byli zli, ale w porownaniu z ukraincami to ukraincy to NADPRACOWNICY

teraz czekamy na dwie dziewczyny z ukrainy, jedna jako fakturzystka (uczyla polskiego w szkole), druga jako pomoc biurowa. Mam duze nadzieje co do tego.

OTWORZYC GRANICE!!!
Pobierz mistrz_tekkena - #oswiadczenie #praca #imigranci #ukraina 

2 tygodnie temu przyjel...
źródło: comment_9lHjtn82JwCRRLaYfJInFvskKoXOlTdb.jpg
  • 240
swoje 7,5 pln/h (bedzie chyba wiecej, bo jestesmy zadowoleni) odbieraja kuwra z usmiechem i podziekowaniami, a nie z mina smerfa marudy.


@mistrz_tekkena: ja rozumiem, że generalnie żadna praca nie hańbi, trzeba się cieszyć z każdego grosza, ale 7.50 zł to dostaje cieć na wartowni pijąc herbatkę i jedząc bułeczki maślane. Dla pracownika fizycznego to bardzo mało. Tyle dostają 16 letnie dzieciaki na ulotkach (jak już chyba ktoś wspomniał), sprzątaczki chyba nawet
@mistrz_tekkena: właśnie utwierdziłem się w przekonaniu, że wykopki to debile i nie znają się za grosz na ekonomii. Jakby zgodzili się pracować za 1,5 zl na godzinę i pracowali dobrze to tyle bym im płacić, gdyż dzięki kasie zaoszczędzonej na siłę roboczej mogę szybciej zaoszczędzić na nowe narzędzia, maszyny, firma się szybciej rozwinie oraz łatwiej będzie pozyskać klientów, bo w porównaniu do konkurencji, można zaproponować niższa stawkę, dzięki czemu jakiś Polak
@mistrz_tekkena: do wujka na maliny kilka lat temu przyjechalo dwoch- ojciec i syn. Wujek robil wtedy remont swojej mamie, bardzo juz schorowanej. Bez slowa o pieniadze pomagali, ojciec przy tym duzo rozmawial z ta ciotka o sztuce, byl historykiem sztuki. Wujek oczywiscie zaplacil im za pomoc, mimo ze sie zapierali bo chcieli "pani starszej" pomoc a nie liczyli na kase. Mili, kulturalni, pracowici, niepijacy!
@mistrz_tekkena: Pracodawca będzie płacił zawsze minimalnie tyle ile musi, aby znaleźć pracowników. Jak możecie wymagać od pracodawcy, aby płacił więcej? Wtedy będzie musiał zwijać działalność.

Im więcej będzie pracodawców tym więcej osób nie będzie odpowiadać pensja 7,5, więc pracodawcy będą musieli podnieść pensje. Póki mamy duże bezrobocie w Polsce B nie ma sensu płacić więcej tym co pracują tylko odciążyć pracujących zatrudniając te 15% bezrobotnych.

Wy najchętniej ustalilibyście minimalną pensję 5000zł.
Oj oj, cos wykopky gulgotaja ze wyzysk, a co z waszym wymarzonym wolnym rynkiem i 'kto nie ryzykuje ten nie je'? xD 'hej mati jak kelwin nie wygra wyborow to jedziemy do holandi na truskawki, tam godnie zarobimy, bo tu polak chce polaka i jeszcze ukrainca wyzyskiwac'? XD

Przypomne ze srednia pensja w UA to $250 gdzie w PL $1000, maja placone Praiwe 8 ziko/h z wliczonymi kosztami noclegu i zarcia a