Wpis z mikrobloga

Tak czytam ten #mojdzienwpracy i wychodzi na to, że większość z was faktycznie pracuje 2 do 4 godzin dziennie, reszta dnia to #!$%@? się typu kawa, lunch, mirko, "głupie meetingi", papieros, rozmowa ze współpracownikami.


#oswiadczenie
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

faktycznie pracuje 2 do 4 godzin dziennie

#!$%@?łbym was z roboty.

@semperfidelis: Jesteś sto tysięcy złotych do tyłu, bo zanim znajdziesz nowego pracownika na moje miejsce, nie możesz realizować podpisanych kontraktów na wspomniane wyżej kilkadziesiąt tysięcy i musisz płacić kary umowne. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak działa wolny rynek.
  • Odpowiedz
oj @semperfidelis, nawet nie wiesz jak #!$%@? jest teraz znalezc dobrego programiste, poza tym nie jestes w stanie trzymac mozgu na pelnych obrotach przez 8 godzin dziennie dzien w dzien, tylko w szczegolnych sytuacjach da sie tak sprezyc
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ja faktycznie pracuje w tych godzinach, w ktorych jestem najbardziej wydajny. Jak mi spadnie poziom cukru/kofeiny robie sobie przerwe. "Strace" w ten sposob pol godziny ale w kolejne pol zrobie wiecej niz gdybym nie robil sobie takich przerw. Profit dla pracownika - mniejszy stres, profit dla pracodawcy - lepsza jakosc i wieksza wydajnosc.
W pracy fizycznej jest trochę inaczej ale większość osób tutaj takiej pracy nie wykonuje.

#!$%@?łbym was
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Tak jak ze zdjęciami na fb z wakacji, jak ktoś był w ciepłych krajach, wrzuca zdjęcia a jak ktoś siedział w domu nic nie daje. Tu podobnie jak ktoś ma fajną pracę opisuje a jak kogoś dzień wygląda: 7:50 Wchodzę na zakład #!$%@? na taśmie, paleciaku, tokarce do 13:00, o 13:00 mam przerwę 10 minut, jem kanapkę i wracam #!$%@?ć do 16:00 o 16:20 wychodzę.
  • Odpowiedz
@semperfidelis:

Tak czytam ten #mojdzienwpracy i wychodzi na to, że większość z was faktycznie pracuje 2 do 4 godzin dziennie, reszta dnia to #!$%@? się typu kawa, lunch, mirko, "głupie meetingi", papieros, rozmowa ze współpracownikami.

#!$%@?łbym was z roboty.


Jest to tak samo wina szefa jak i pracownika. Powiedziałbym wręcz, że bardziej szefa. Do szefa należy taka organizacja pracy i obowiązków, by pracownik się
  • Odpowiedz
@semperfidelis: czlowieku drogi kiedys twoja prace bedzie robil robot albo program

bardzo zle cie wychowali rodzice - na niewolnika

czlowiek ma pracowac sprytnie i efektywnie a nie efektownie przebierac nozkami bo jakis nadzorca z batem
  • Odpowiedz
@semperfidelis: sam bym się wywalił. Serio. Problem w tym ze jak popatrzę na lewo i na Prawo to widzę ze tak wszyscy w firmie. To jak? Trzeba wywalić wszystkich? Uważam ze system jest bardzo zły ale nie da się go zreformować...
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Całe życie pracowałem fizycznie i zazdrościłem trochę ludziom, którzy w trakcie pracy mogą sobie wejść na neta, zjeść normalny obiad czy zrobić sobie herbatę itp. Teraz w większości pracuję za biurkiem (nie w korpo) i raz mam takie dni, że nie mam kiedy podrapać się po dupie, a raz takie jak właśnie dziś, że mogę wejść na mirko. Taka specyfika pracy.
  • Odpowiedz