Wpis z mikrobloga

Tak czytam ten #mojdzienwpracy i wychodzi na to, że większość z was faktycznie pracuje 2 do 4 godzin dziennie, reszta dnia to o----------e się typu kawa, lunch, mirko, "głupie meetingi", papieros, rozmowa ze współpracownikami.


#oswiadczenie
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XpedobearX: hehe no tak bo jak wysmiewam czyjaś głupotę to na pewno gowno zarabiam i mam kompleksy, na pewno tak musi być, przecież tak stwierdziła elita internetu xdd
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Powody tego są różne, przede wszystkim nie ma mowy byś w pracy umysłowej przez 8 godzin wydajnie pracował z jedną przerwą. Kluczem tu jest wydajność, bo możesz się zmusić, ale po pewnym czasie takiej pracy będziesz wrakiem, a jeszcze szybciej spadnie wydajność i przestanie się to opłacać. Tu przykład ode mnie z firmy, klient chciał coś szybciej, w porozumieniu z pracownikami wprowadzono pracę w soboty (ekstra płatną), a okazało
  • Odpowiedz
I nagle całe mirko to intelektualisci co wykonują swoją pracę w 2 godziny a resztę yo heheheszki. A rzeczywistość wygląda pewnie tak że z----------a po 10 godzin za 1800 ale to by było wstyd napisać, więc wymyślają jacy to oni nie są.

hehe no tak bo jak wysmiewam czyjaś głupotę to na pewno gowno zarabiam i mam kompleksy, na pewno tak musi być, przecież tak stwierdziła elita internetu xdd


@Dj_Lysol:
  • Odpowiedz
@terres90: ale przez 4h się pracuje, a przez 4h prowadzone są pierdoły typu: spotkania, zdawanie raportów, typowe korpo-gówniane bzdury, które mnie samego wkurzają. Co ma niby zmienić zwolnienie jednej osoby? Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zapieprzał 8h cały czas w pracy, gdzie potrzebny jest czysty umysł, logiczne oraz kreatywne myślenie. Zwyczajnie się nie da albo też da się, ale jakość/wydajność naszej pracy będzie o wiele niższa niż gdyby pracować
  • Odpowiedz
@XpedobearX: czyli dla ciebie to normalne, że nagle każdy jeden pracuje po dwie godziny dziennie, przeciez to z daleka zalatuje fejkiem, nie twierdzę że każdy z--------a cały dzień ale też nie uwierzę że caly wykop pracuje dwie godziny dziennie
  • Odpowiedz
czyli dla ciebie to normalne, że nagle każdy jeden pracuje po dwie godziny dziennie, przeciez to z daleka zalatuje fejkiem, nie twierdzę że każdy z--------a cały dzień ale też nie uwierzę że caly wykop pracuje dwie godziny dziennie


@Dj_Lysol: Może cały i nie, ale sam wiem po sobie, że tak to często wygląda. Często też mam na coś dłuższy deadline, więc rozkładam sobie pracę równomiernie zamiast z---------ć, żeby wykonać jak
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Akurat u mnie to normalne, że czasami przez 60% czasu pracy gram w czołgi, no może chwilę z rana odpisuję na maile... Tak wygląda praca w IT :) No ale nie zmienia to faktu, że że przez pozostałe 40% trzeba z---------ć żeby wyrobić się z projektem... Jeżeli "robota jest zrobiona" to nie widzę nic złego w o----------u się. Chętniej się wraca do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Pamiętaj, że wszystko zależy od specyfiki pracy. Ja teoretycznie siedzę w pracy 8h a na ogół pracuję z tego 4-5 bo staram się szybko i sprawnie robić projekty (jestem grafikiem) i potem mirkuje sobie, czekając na ewentualne poprawki.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Tez tak mi sie wydaje. Tak czy inaczej, na wykopie cie zjebia, bo tutaj wiekszosc to #korposwiat. To tez nie jest zle, sam tak kiedys pracowalem, problem jest taki, ze jak chcesz cos wiecej osiagnac lub po prostu wiecej zarabiac, to musisz albo byc dobry w korporacyjne gierki i zabawy, albo isc do malej firmy i po prostu zarabiac.
Ktos tutaj pisal o tym, ze w
  • Odpowiedz
problem jest taki, ze jak chcesz cos wiecej osiagnac lub po prostu wiecej zarabiac, to musisz albo byc dobry w korporacyjne gierki i zabawy, albo isc do malej firmy i po prostu zarabiac.


@miki4ever: Albo iść do innej firmy niekoniecznie małej, która da Ci większy hajs.

Ktos tutaj pisal o tym, ze w 2h robi cala prace. Super, ale jakby w pozostale 6h robil dalej swoja prace, jego firma by wiecej zarobila = on by wiecej
  • Odpowiedz