Wpis z mikrobloga

@bxl: mam, bolało bo drogi, ale nalewam wody wrzucam jakies rzeczy ustawiam czas on se miesza podgrzewa, za 20 minut zupa. Rożne soki ciasta, lody, gotowanie na parze, puree, gotowanie ryżu, siekanie, prawie wszystko zrobi jak ktos jest leniem w kuchni albo ma mało czasu to go jest idealne dla niego
  • Odpowiedz
@bxl: Jeżeli będzie korzystała i gotuje codziennie, to warto. Sprzęt na lata i przydatny. Jeśli ma stać by raz na miesiąc coś zrobić, to sobie odpuśćcie.
  • Odpowiedz
@bxl: znam dwoje kucharzy, którzy go używają i oboje sobie chwalą. nie ma różnicy czy trzeba zrobić sos, upiec w domu bułki czy przygotować catering na 40 osób, to coś jest jak kombajn w kuchni.
  • Odpowiedz
Thermomix jest wart swojej wysokiej ceny (zwłaszcza ten nowy z elektroniczną książką kucharską). Moja matka zawsze miała ten problem, że raz wyszło dobre, a innym razem dużo gorsze i thermomix rozwiązał ten problem.
  • Odpowiedz
@bxl: Potwierdzam to co mowili poprzednicy, jak pol rodziny kupowalo takie ustrojstwa pare lat temu to lapalem sie za glowe ze wzgledu na cene, ale patrzac na to co sie z nim wyprawia i o ile to jest latwiejsze i szybsze - 10/10
  • Odpowiedz
@bxl: Od 10 czy 15 lat mój wujek z ciotką używają go dosłownie codziennie do: robienia zup, ciast, deserów. Co roku jesienią jeszcze do robienia własnej roboty sosów pomidorowych na cały rok i innej maście własnych wyrobów. Generalnie jeśli się przyzwyczaisz to bardzo ułatwia życie, a na dodatek jest praktycznie bezawaryjny (do tej pory raptem teraz w lutym trzeba było jedno łożysko wymienić i wsio).
  • Odpowiedz
  • 5
@Krs90: możesz na tym gotować zupy, robić sosy, gotować na parze, kruszyc ziarna, lod, mielic, kroić, wyrabiać ciasto, robić zajebiste driny, generalnie jest drogie ale zajebiste. Po kupieniu thermomixa w---------y z kuchni wszystkie c-----e blendery czy inne roboty kuchenne, bo przestały być potrzebne.
  • Odpowiedz