Wpis z mikrobloga

@flejwaflejwaplejapleja: Nie wiesz co mówisz. Kitchen Aid to prawda jest zajebistym można nawet powiedzieć że najlepszym mikserem ale Thermomix jest urządzeniem wielofunkcyjnym i nie da rady porównać tych dwóch cacuszek. Pomimo swojej ograniczonej pojemności Thermomixa można spotkać w porządnych kuchniach na świecie . Kiedyś słyszałem plotkę o tym że chcą wypuścić wersję gastronomiczną, nie wiem jak miałby on wyglądać i ile kosztować ale na pewno byłby to potwór ( ͡°
@ironman49: gurwa, przecież to jest wciskane ludziom w sanatoriach xDDD. Śmiejecie się z dziadków kupujących garnki za 12 tysięcy, a sami daliście się zrobić w #!$%@?. Kupiliście słaby mikser, który ma możliwość grzania. Tyle. Kitchen Aid jest mikserem profesjonalnym, dają dożywotnią gwarancję i każdy kto ma, to zachwala. Pozwala robić znacznie więcej. Do robienia zup oprócz garnka potrzebny jest blender. Posiadam w rodzinie wszystkie te sprzęty i dalej trwam przy swoim:
Masz już dość marnowania czasu na gotowanie kiepskich posiłków, które nikomu nie smakują?
Chcesz jeść zdrowo, tanio i smacznie?
Już teraz kup Thermomix!
Urządzenie zastąpi Ci blender, kuchenkę, garnki, noże...
Wszystko pod ręką.
Juuuuuuuż teraz kup Thermomix.
Tylko przez najbliższą godzinę urządzenie Thermomix w promocyjnej cenie 4999PLN!
Zadzwoń!
"Moja mamełe ma już sto lat i ciężko jej pracować w kuchni. Kupiłem jej Thermomix, który odmienił jej życie. Warto było się #!$%@?ć w
@bxl: pic na wodę jak odkurzacze rainbow. Większość zapłaconej ceny to prowizja dla handlarza. Zrobisz w tym bardzo małą porcję jedzenia, które można z powodzeniem zrobić w garnku bez thermomixu. Za tą kasę to porządny robot kuchenny (jak kitchenaid) bym wolał i książkę kucharską.
@pablonzo: @ironman49: @pawel1410: @zackson: @Ned: @Sledzik:
ej, to jest jakaś wkręta w stylu "tnij, #!$%@? tnij!" ? Takiego festiwalu jarania się to dawno nigdzie nie widziałem, wygląda to mega podejrzanie.
Moja mamełe też ostatnio zaczęła to rozkminiać i jak się dowiedziałem co to jest, jakiś garnek za ponad 4 koła to się za głowe złapałem (zwłaszcza, że nakupiła swego czasu trochę badziewia z mango etc które
@s4int: przeczytaj moje posty, nie jestem gimbusem żeby wkręcać innych ludzi. urządzenie jest warte swojej ceny. Po mojej mamie, kupiła go moja siostra, bratowa, ciotka. Wszystkie są w niebo wzięte. Kwota 4tyś na początku bolała, ale po tylu latach nikt już o tym nie pamięta, a urządzenie chwali każdy.
@bxl: moja mama i ciocia to maja. Bardzo sobie chwala moze obiadu dla 6 osob na tymnie zrobisz ale dla 2-3 spokojnie. Mozna w tym tez zrobic ciasto na chleb, albo soki. Ogolnie spoko opcja jesli masz kase to kupuj, dobre jedzenie z tego wychodzi i bardzo szybko.
Posiadam, ale użyte pare razy, bo brak czasu, ale cuda można w nim robić. Fajna jest nawet sama ksiazka z przepisami, ktora do tego dorzucaja i jest opisane jak mozna fajnie to wykorzystac.
Aha, polecam od razu zakupić podstawkę do gotowania na parze Varoma, z tym można zrobić obiad dla 4 osób na luzie.
5000 zł za garnek z blenderem i kilkoma bajerami ułatwiającymi sprawę? Żarty. Przecież to urządzenie nie jest warte nawet połowy swojej ceny, jakkolwiek wygodne i trwałe by nie było.

Chociaż można pomyśleć nad starszą wersją za 2500 zł, to już nie jest zbyt wygórowana cena.


@mudkipz: Jest warte tyle, ile ludzie są gotowi zapłacić.

gurwa, przecież to jest wciskane ludziom w sanatoriach xDDD. Śmiejecie się z dziadków kupujących garnki za 12
@rzep: człowieku, mam to w domu od 5 lat, moja ciocia również. Zakupiły z babcią w sanatorium, bo im wcisnęli, że niby takie super zdrowe, a to jest po prostu garnker z wagą i blenderem. Ciasta wyrabia znacznie gorzej niż dobry mikser, soków nie robi, tylko przeciery, bo do soków to jest wyciskarka. Może i jest porządnie wykonany, ale to nie zmienia faktów: to nie jest super uniwersalny sprzęt, bo takich
@flejwaflejwaplejapleja: Jakie to ma znaczenie, gdzie to kupiły? Sprzęt jest znany na całym świecie i wykorzystywany regularnie przez profesjonalistów w swoich kuchniach. Nie jest to jakaś ściema w stylu leczniczych garnków, a to się starasz zasugerować.

Nikt nie mówi, że jest to sprzęt do wszystkiego - ma swoje zastosowania i w tym jest świetny.

O którym też Kitchenaidzie mówisz, bo modeli mają wiele.
@rzep: o klasycznym, ewentualnie rzemieślniczym, bo nie ma sensu profesjonalnego kupować do domu. Dostawki wszędzie są takie same. Jakie są te zastosowania? Gotowanie i blendowanie na raz? No to sorry, ale zwykły blender wcale nie jest w tym temacie gorszy.
@flejwaflejwaplejapleja: No to serio pytasz się, w czym Thermormix jest lepszy od zwykłego miksera planetarnego? Mikser nie ma wielu funkcji, w tym najważniejszej podgrzewania - możesz jedynie wymieszać składniki, czy ugnieść ciasto, ale dalsze gotowanie już musisz sam przeprowadzić.

W Thermormixe przyrządzisz gotowe do spożycia potrawy od zera. Możesz zmielić zboże na mąkę, poszatkować warzywa i wiele, wiele innych.

KitchenAid dopiero w marcu wypuścił model mający te same funkcje co Thermormix