Wpis z mikrobloga

Widzę, że "beka" z tych, beka z tamtych. Jedyne kilka "prawilnych zainteresowań" tolerują zarówno mirki jak i polaczki (tak trzeba to nazwać, bo nie tyczy się wszystkich) - czyli tych standardowych, powszechnych, przekazywanych z Janusza na Janusza (sam do tego grona należę). Mam bardzo głęboko gdzieś, że sobie chłopaki oglądają rozgrywki komputerowych gier, czy że oglądają anime, tak samo jak nie śmieję się z wielu mirków, że są jacy są, czyli nie mają pracy, życia, kobiety, przyjaciół - bo to chore..
Wszystko jest normalne, dopóki sam to uważasz za takie. A jeżeli oceniasz, bo inni tak twierdzą (jak większość tutaj) to jesteś marnym dzieckiem historii, bo tacy ludzie nigdy nic nie wniosą, nic nie przeskoczą. Zatwardzeni za młodu umrą tacy sami, tylko smutniejsi. Taki Dzień Świra - w którym wszyscy widzą "śmieszność", a nie widzą tego, że to tak naprawdę tragikomedia. Ludzie śię śmieją, bo widzą siebie. Mało kto zauważa, że nie chodziło by się utożsamiać i jeszcze z tego cieszyć..
Mimo, że sam się dziwię jak można niektóre rzeczy robić, to nikt nigdy nie stworzył księgi w której byłyby zawarte jedyne słuszne hobby i zajęcia. Bo jeżeli spojrzeć czysto technicznie, to dla przybysza z kosmosu żadne z naszych zainteresowań nie będzie normalne, nawet te które my uważamy za super fajne. Wszystko kwestią podejścia i interpretacji. Dlatego sądzę, że każdy wpis zaczynający się "beka z...", który wyśmiewa coś, co innym nie robi krzywdy powinien być gnębiony. Bo aż przykro czytać. Co chwilę czytam ile to nienawiści w narodzie i jak to źle, jesteśmy tyle za tym wspaniałym zachodem, a tutaj za same zainteresowania potrafią z----ć od najgorszych. WSTYD, j----y wstyd, że dzielę język z takimi ludźmi. Dajcie ludziom żyć jak chcą. #nocnazmiana #takietam

dobra, nie piję już więcej, ale sądzę, ze zrozumiale choć troszkę. I tak noc, więc ok.
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vivo: Też mnie to drażni, ale warto pamiętać o jednym - tacy ludzie kpiący z zainteresowań innych to często ludzie ograniczeni. Już tu widziałem ludzi, którzy np. nienawidzili jeść śledzi i ohoho, ilu plusujących. A ja sobie skisłem w środku, bo będąc w ich wieku też nie lubiłem śledzi, a teraz na myśl o śledziach z jajkiem na twardo, majonezem i groszkiem ślinka mi cieknie.
  • Odpowiedz
@vivo: przykro że wykop to niby zbieranina postępowych młodych ludzi którzy powinni zmieniać świat a tu się okazuje jak dużo mentalnych Januszy z wąsem tu siedzi i trolli
  • Odpowiedz
@vivo: zgadzam sie i mam podobne spostrzeżenia. Dodatkowo nie jestem w stanie pojąc jak kogoś może w-----ć fakt, że jakiś delikwent w tramwaju ma własny kubek z kawą i tego typu pierdoły. No abstrakcja dla mnie.
Część osób na pewno pisze to w formie żartu, ale są tacy co podchodzą do tego serio. I tu mój apel do nich o zluzowanie gumy i zastosowanie sie do apelu Vivo ;)
  • Odpowiedz
@vivo: popieram w 100%. Żyję sobie w tej Polsce z polaczkami i chyba nigdy nie analizowałam zachowań ludzi. Ale zaczęłam jeździć na zagraniczne wakacje i refleksje same do mnie przyszły. W Barcelonie możesz sobie jechać metrem ubrany jak na bal przebierańców, nikt nawet na Ciebie nie spojrzy. W Polsce już by było zdjęcie na mirko, jakiego to jeden z drugim p----a w metrze widział. W Paryżu przypadkowi ludzie potrafią usiąść
  • Odpowiedz
@madziulek85: Natomiast osobny typ narzekaczy, to ci, którym przeszkadzają inne narzekające osoby. Ten rodzaj ma tendencję do nadużywania słów w rodzaju "polaczek" oraz posługiwania się sformułowaniami typu "na Zachodzie to...".
  • Odpowiedz
@Madet: jesli pijesz do mnie, to nie przeszkadzaja mi inne narzekajace osoby. W sumie odnosilam sie tylko i wylacznie do ludzi, ktorzy wysmiewaja i czepiaja sie innych, nie zas do narzekajacych. Bo to jest wlasnie wg mnie jedna z cech "polaczka".
I widzisz, pech chce, ze w porownaniu z zachodem "nasza" polaczkowatosc wypada bardzo slabo, stad to porownanie.
  • Odpowiedz
@madziulek85: Bo ci młodzi są wychowywani przez starych, chcąc nie chcąc wyłapują od nich zachowania, poglądy jak i pewne cechy a co za tym idzie również mentalność. Jak ojciec z wujkiem bedą się śmiali z jakiegoś gościa co nałoży kapelusz jak czarodziej to młody seba też i najczęściej już mu zostanie. Do tego takie zachowanie będzie prezentował w grupie rówieśników którzy też część tych poglądów wyłapią i przyjmą.
  • Odpowiedz
@Skyworld: wiem, bo sama taka bylam. Nieswiadomie przenosilam zachowania, ktorych "starszyzna" mnie uczyla, co bylo dla mnie czyms zupelnie naturalnym. Dopiero, kiedy mialam okazje przyjrzec sie ludziom w innych krajach, oczy mi sie otworzyly i prostuje swoje podejscie:)
  • Odpowiedz
@Madet: widzisz cos, czego nie ma.
Dla mnie ludzie narzekajacy i ludzie, ktorzy kreca beke z innych, wysmiewaja ich, szukajac poklasku u sobie podobnych, to dwa rozne typy osob. Dla ciebie chyba "osoba narzekajaca" to "polaczek", wiec sie nie zrozumiemy.
  • Odpowiedz
@Piotrek00: nooo, straszne rzeczy, ludzie cie ocieniaja.
Robia to wszyscy i zawsze, ale mnie to j---e. Innych tez powinny. Zyc po swojemu, polecam ten stan. Jesli ktos sie lamie albo nie umie sobie poradzic, w-----a gp czyjes inne zdanie albo nie rozumie o co cho z tymi "podludzmi", to znaczy, ze jest cienki. Moze glupi, nerwowy, moze jakis tam inny. Tak czy siak zdupialy. To zle.
Nie mozna zrzucac winy
  • Odpowiedz