Wpis z mikrobloga

Gdy zjadasz mięso, układ nerwowy jest już dawno wyłączony, a świadomości nie ma


@bagno_zwyczajne: duh? Niestety wcześniej jest życie w warunkach przemysłowej hodowli mięsa, o których może warto byłoby poczytać.

W ogóle coś podejrzane są te zmiany kierunku argumentacji (najpierw na "rośliny też czują", a jak napisałem, że nawet gdyby tak było, to weganizm i tak jest bardziej etyczny, to na "przecież mięso nie czuje") - niestety wygląda to tak, jakby nie interesowała cię prawda, a udowodnienie wcześniej postawionej
  • Odpowiedz
wegepojebom


@bagno_zwyczajne: aha, no i w tym momencie chyba pozwolę sobie zakończyć tę dyskusję - twoje braki w myśleniu jestem w stanie znieść, ale braku elementarnego szacunku do drugiego człowieka już nie.
  • Odpowiedz
Błagam, naucz się czytać ze zrozumieniem.


@pawlak: Sam masz z tym dość duży problem, pisząc, że "argumentowałem, że rośliny mają świadomość". Nie gryzie mnie nic, bo ja nie próbuję oszukać natury i swojego sumienia i akceptuję to, że muszę jeść, by żyć. Pokazuję tylko, że rośliny to dokładnie takie samo życie, jak zwierzęta. Tylko w chorobie psychicznej zwanej wegetarianizmem, próbuje się usprawiedliwiać mordowanie i pożeranie jednych, zasłaniając się nieśmiertelnym brakiem
  • Odpowiedz