Wpis z mikrobloga

#programowanie #csharp #webdev ?
da się podpiąć do istniejącego procesu/okna przeglądarki(załóżmy, że użytkownik będzie współpracował i odpowiednia karta będzie otwarta) i wypełnić dość skomplikowany formularz? Chrome albo IE

próbowałem Selenium, ale niestety uruchamia nowe okno. na siłę mógłbym symulować klawisze i wypełnić ten form ręcznie, ale w przypadku jakieś zmiany na stronie aplikacja się posypie

ktoś miał do czynienia z czymś podobnym? jakiś pomysł? wystarczy mi narzędzie, już sobie ogarnę jak to zrobić

(a, #java też może być, sama aplikacja to dość proste narzędzie pobierające dane z ERP i przeliczające odpowiednio, więc w czym to napiszę nie ma większego znaczenia)
  • 11
@ilmash: jak #csharp to np. using win forms i var bro = new WebBrowser(); bro.getElementByID('tylko-mirko').SetAttribute("value", "Tylko mirko forever !!!1111");
To prawie to samo co selenium.
A żeby ukryć okno selenium, to jest skrypt w autoIt ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

AutoItSetOption("WinTitleMatchMode", 2)
WinSetState("Chrome", "", @SW_HIDE) //albo zamień Chrome na nazwę innego okna
@Spisssek: software policies - szybciej przebiję głową mur niż nakłonię IT w korpo do umożliwienia mi instalacji oprogramowania poza protokołem na stacjach roboczych :D
@Ginden: no niestety nowe. dzięki za odpowiedź, czekałem właśnie czy ktoś rozgarnięty się wypowie. cóż, pewnie napiszę to dla Chrome i tyle - jedyny problem, że omijałem tak trochę webdev i JS, ale i to mnie dosięgło

@Spisssek: Mirku, ale kod parsowania tekstu czy wypełniania formularza na stronie? jednego i drugiego w sieci trochę jest, pozostałej części nie udostępnię, bo odnosi się tylko do firmy, w której pracuję a nie
@Spisssek: ach, po wczorajszym przeglądzie możliwości to tylko plugin do chrome, naucze się przy okazji czegos . moje amatorskie programowanie w pracy wypuszcza mnie na coraz to nowsze obszary.