Wpis z mikrobloga

Hej mirkopalacze i mirkopalaczki! Liczyliście? Dziś paczka papierosów x 30 dni to około 420 zł miesięcznie, rocznie 5040 zł. Dużo? W #!$%@?.

Otóż.
W tamtym roku w maju kupiłem desmoxan i hehe, obiecałem sobie że już nigdy nie kupię paczki papierosów. Po 3 dniach, siedziałem już wćcieknięty i zastanawiałem się jak palić nie kupując papierosów. Cudzeskie i Częstony odpadają, a jak bym miał kota to bym go ogolił i sierść palił z wiadra. No ale.

Pani w aptece poleciła mi stoperan, bo powiedziała że to najlepszy lek na hehe, żartuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc tak sobie siedząc i dumając, wydumałem że można by spróbować skręcać samemu bo widziałem jak w pracy koledzy tak się lubują w tym obrzędzie, no ale jak? Jak to zrobić? Cóż począć? Ano bardzo prosto, kupić tytoń, filtry i bletkę, zwinąć ładnie w paluszkach i mieć papierosy po taniości. (pic. rel.)

W sumie to trudne nie jest a prosto licząc od tamtej pory nie wydałem dodatkowych 3300 złotych na palenie. Nie będę się rozpisywać bo zaraz przyjdzie jakiś SMAKOSZ DROGICH, PODKREŚLAM DROGICH PAPIEROSÓW, a jak będzie zainteresowanie tematem to chętnie pomogę się przerzucić i opiszę wszelakie zalety 10cio miesięcznego palenia papierosów własnoręcznie skręcanych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektórym może chwilkę zająć dojście do wprawy ale od razu zastrzegam że można skręcać stojąc w korku, na przystanku, w tramwaju, w pracy, w domu, na balkonie, pijanym, zaspanym i nie zajmuje to więcej niż 10 sekund.

PLUSY:

+ dużo taniej
+ nie śmierdzi
+ dużo taniej
+ na początku może nie być jasne jak skręcać (w sklepach skręcarka za 5 zł)
+ budzi zainteresowanie
+ poprawia zdolności manualne
+ nie zmusza do kupienia drugiej paczki gdy jedna ma się skończyć a jest późno
+ można ze znajomymi wymieniać się tytoniami smakowymi (czekolada, wanilia, jabłko, ice tea, kawa, cherry, winogron, róża etc.)

MINUSY:
- więcej zaoszczędzonych pieniędzy (na co wydać??)
- czasem przy skręcaniu troszkę się rozsypie..? (to już na siłę)

Zapraszam do plusowania oraz komentowania. Pozdrawiam!

#papierosy #howto #oszczedzanie
a.....r - Hej mirkopalacze i mirkopalaczki! Liczyliście? Dziś paczka papierosów x 30 ...

źródło: comment_3VoNQFFNYprBkf9YH4D2xjJQ5pA8yNyi.jpg

Pobierz
  • 29
@igorf: to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gompkaaa: jak będziesz dużo palić to spalisz 4x/mc całą taką Casablankę co widzisz na zdjęciu, jedno opak. 19.50 pln ( ja kupuję w InMedio), ale polecam odnaleźć kiosk / sklep z tytoniami rzeczonego Mac Barena (pic. rel.). Fantastyczny jest kawowy i original, ale to już sam poproś panią to sobie powąchasz przez opakowanie. Tak jak pisałem nie czuć w
a.....r - @igorf: to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gompkaaa: jak będziesz dużo palić to spal...

źródło: comment_4RP9x8CXSqLkC4JmrvDJJWp3wsebOvQs.jpg

Pobierz
@igorf: pozwolę sobie się nie zgodzić, po macbarrenie odkasływałem gluty rano jak po normalnych papierosach a casablanka jest najdelikatniejsza z wszystkiego co jest dostępne na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)